Mielenkiintoista, jos voi kohta kätevästi sijoittaa start-uppeihin:
http://www.nordea.com/fi/media/uutiset-ja-lehdistotiedotteet/press-releases/2016/04-27-10h01-nordea-tuo-markkinoille-joukkorahoituspalvelun.html
Riskit näissä sijoituksissa on korkeat, mutta niin voi olla tuototkin!
Nordea tuo markkinoille joukkorahoituspalvelun
3
176
Vastaukset
- Äkkiä_lisää_hilloa
Riskit on kovat, tuotot voi olla kovat. Nordean palkkiot ovat myös kovat ja se on ainoa varma asia. Ovatpahan keksineet taas uuden tavan rahastaa innokkaita pikasijoittajia. Miltähän se tuntuu, kun sijoituskohteen konkurssin jälkeen pankki lähettää vielä laskun palveluistaan?
- feafs
Miksi pankki ei velottaisi palveluistaan sovittujen periaatteiden mukaisesti? Pankki on tuossa vain välittäjä. Sijoittaja vastaa ihan itse sijoituksistaan.
- 11-1
Sijoitat 100 start-up yhtiöön. 99 % kaatuu. 1 % tuottaa jotakin. Ottaen huomioon kokonaissijoitus pääset keskimääräiseen tuottoon pörssissä, kun hyvin käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1118224Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1017482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot885656Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885616Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194810Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1282601Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592485Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81465Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71424Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa521305