DS:t on hienoja, mutta kalliimpia ja tähtäävät maksukykyisten citikistien ajoneuvoksi -markkinointikonsepti jonka moni on keksinyt.
Mutta miten DS:llä riitt paukut, kun mallit perustuvat jo tuotannossa oleviin Citikoihin? Nyt tuleva uusi C5 luultavasti saa DS5:n näyttämään vähän vanhahtavalta.
Tekeekö DS tai aikooko se tehdä jotain teknisesti etevää vai joutuuko ostaja maksamaan pelkästä designistä?
Citikka vai DS
6
95
Vastaukset
- desingnerrer
Joutuu maksamaan pelkästä muotoilusta. Eikä sekään ole hääviä.
- Onhääviä
On minusta hääviä. Edustaa sitä erikoista ranskalaisuutta ja citikkuutta josta monet citikistit pitävät, mutta josta Citikka on suurelta osin luopunut tavoittaakseen vähän isomman yleisön. Toisaalta, ainakin uusi C5 puhuttelee varmaan sekä Citroënin että muiden merkkien käyttäjiä. Tekniikasta ja toimivuudesta tietysti riippuu mutta onhan tässä ollut aikaa puuhata...
- Endinsitikkaan
Uusi C5 on tosiaan hienon näköinen, mutta uskon että sama teknologia ja uusi muotoilu tulee DS:änkin.
- dezingergz
Karmeita maitokärryjä. Ei jatkoon...
- uuni123
Mielestäni ds:t ovat tyylikkäitä siinä sanan oikeassa merkityksessä.
- Farkkuavajaa
Tekispä DS farkun. Arvostan. C5:ssä nimenomaan kuljetuskykyä ja siksi vaihdan nykyisen kivirekeni Citroeniin jahka C5 farkku on ollut hetken markkinoilla. Yleensä automallit ovat parhaimmillaan vasta ekan faceliftin jälkeen, mutta en vaan tuota nykyistä (ei ranskalaista) ongelmakimppua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619368IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3176544Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691534Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921185- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72993Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin42841Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718