Jos SDP:tä ei olis

Jos SDP:tä ei olis, olis suomalaisista 25% vasemmistoliiton ja SDP:n kannattajia
3234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

:( -

Äänestä
  • Ei suinkaan vaan kokoomuksen kannatus nousisi sen 25 prosenttia. Tosin kokoomuskin on lähempänä vasemmistoliittoa kuin nykyinen sdp joten suomesta tulisi vasemmistolaisempi joka tapauksessa.

    Äänestä

  • äsdepee kirjoitti:

    Ei suinkaan vaan kokoomuksen kannatus nousisi sen 25 prosenttia. Tosin kokoomuskin on lähempänä vasemmistoliittoa kuin nykyinen sdp joten suomesta tulisi vasemmistolaisempi joka tapauksessa.

    SDP:n äänestäjät uskovat äänestävänsä työläisten puoluetta/vasemmistopuoluetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kundi10W kirjoitti:

Jos SDP:tä ei olis, olis suomalaisista 25% vasemmistoliiton ja SDP:n kannattajia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu