Täällä on aika paljon monien vuosien takaisia juttuja. Olisi mukava kuulla parin viime kesän kokemuksia kultahietikosta, suosituksia hyvistä ravintoloista, ja tietoa niistä mitkä kannattaa kiertää kaukaa...
Luotettavat rahanvaihtopisteet kiinnostaa myös ja missä kultahietikolla löytyy ihan pankki jossa voisi vaihtaa valuuttaa?
Entäs hintataso, vieläkö on mielestänne edullista?
Tuoreita kokemuksia Kultahietikolta?
6
721
Vastaukset 6
- 25kertakesällä
rahanvaihto hotellien respoista kurssi tai sitten pankista. Ainoa hyvä ja edullinen ruokapaikka rannassa Admiral-hotlan kupeessa, toisessa kerroksessa.Nimi alkoi aallaa.
- Viimekesänäolinsiellä
Hyvää ja edullista ruokaa saa joka paikassa ei voi sanoa mikä olisi paras ravintola tai baari.kultahietikolla samoissa hinnoissa ruokailu ravintolasta riippumatta.varnassa voi olla halvempia ravintoloita .
- nazdrave
Eipä nyt vielä tämän kevään kokemuksia kyselijän aiheesta voi ollakaan kun sesonki ei ole alkanutkaan. Sanottakoon kuitenkin näin, että ei niitä oleellisia muutoksia tapahdu mihinkään suuntaan muutamassa parissa vuodessa. Levan kurssi on vakaa euroon kytketty ja vaihtokurssikin näinollen pysyy stabiilina. -Ravintoloissa tietenkin pieniä muutoksia tapahtuu henkilökunnan vaihtumisen takia, mutta hinnoissakaan ei suurta elämistä. -Bulgaria edelleenkin edullisin rantaloma kohde Euroopassa. Kannattaa tämän kesän suhteen ehkä varata lomansa ajoissa esim. Turkin levottoman tilanteen takia ja siksikin, että esim. venäläiset eivät enää sinne mene. Egyptikin on pois kuvioista.
- 25kerta
Amfora ravintola rannassa lähellä maailmanpyörää.Isot ja edulliset hyvät ruoka-annokset.
- HarriKeslonen
Saakos siellä nykyään ruokaa? Ennen siellä sai vain kaalikeittoa ja kuivuneita salmonella-broilerinjalkoja.
- Krisutiinas
Up.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811281
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K191069En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o621023- 65888
- 61774
- 60770
- 65696
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24680- 69672
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.39638Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49637- 133626
- 50579
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk36575- 19527
- 29525
- 33520
- 43518
- 72486
- 40477