Vappuhuiskalla huiskautan ilmaan kukkasia ja kevään tuoksua. Päästän iloisen kaasupallon vapaaksi taivaalle merkkinä siitä, että ihminen on vapaa ajatuksissaan, mielikuvituksissaan ja haaveissaan. Lentäköön se ympäri maapallon ja aina ihmeelliseen avaruuteen saakka. Hymyilevän Simpsonin pallon. Paukkuserpentiinillä poksautan säikäyttääkseni loputkin talven merkit pakosalle ja toivotan kevään tarvetulleeksi!!
Sima maljan nostan kera sokerimunkin ja kuuntelen linnun liverrystä.
Sima maljan nostan kera sokerimunkin ja kuuntelen linnun liverrystä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hauskaa Wappua aloittajalle ja muille!
Kaunis kiitos :) Näin vapun aikaan herää viimeistään huomaamaan kevään tulon. Kerran ollaan järki ja tunteet palstalla, tuli mieleeni ajatus, kysymys. Ajatteleeko kesällä ennemmin tunteella, kuin järjellä? Heräävätkö tunteetkin keväisin talvihorroksestaan? Kun aurinko paistaa ja linnut laula, mehiläiset pörräävät ;D))
Olen kuullut, että vauvoja syntyisi eniten maaliskuussa, koska ihmiset heräävät kesäisin "touhuamaan".
Ne on juhannusvauvoja...juadaan ja nussitaan.
:D Aika suitaan sanottu :D Luin joskus, että valon lisääntynyt vaikutus saisi ihimiset rakastumaan helpommin..Mieli on kevyempi ja pirteä.