Tulin palstalle kuvitellen että täällä puhuttaisiin politiikkaa seniorien näkökulmasta käsin.
Kaikkea muuta, näemmä lähinnä maahanmuuttopolitiikkaa ketjusta toiseen.
Mitä täällä oikein tapahtuu?
Siis mitähäh???!!!
4
169
Vastaukset
- MitäVittuaOnTulossa
Siis mitähäh ?
Mikäs pelle sinä olet kun et näe mitä politiikkaa nykyään harjoitetaan päättäjiemme toimesta? Miesturisteja hyysätään veronmaksajiemme kustantamana ja vanhukset ja huonkuntoiset on jätetty kuin paska perseestä. Kansa joutuu maksamaan rikollisien maassa olon ja heitä ei voida edes palauttaa kotimaihinsa missä he ovat syyllistyneet vakaviin joukkomurhiin mistä he ovat etsintäkuulutettuja.
Onko joku kieltänyt tätä "Siis mitähäh" kirjoittamasta omia mielitekojaan täällä palstoilla häh? - MitäVittuaOnTulossa
"Tulin palstalle kuvitellen että täällä puhuttaisiin politiikkaa seniorien näkökulmasta käsin."
Tämä on ihan oikeaa seniorien kirjoittamista politiikasta mitä hallituksemme pöntöpäät harrastavat ja YLE syytää propagandaa eetteristä solkenaan miten nämä maahamme tunkeutuneet miesturistit tuovat monikulttuurinsa ihanuutta meillä suomalaisille. - X-puheenjohtaja
TIEDOKSI!
Suomen Senioripuolue on vuoden 2011 eduskuntavaaleissa jäänyt ilman kansanedustajaa ja siksi pudonnut puoluerekisteristä. Yhdistyksenä Seniorit toimivat vuoden 2014 viimeiseen päivään saakka ja lopetti siihen toimintansa.
Eläkeläisiä ei kiinnostanut oma puolue. - IsänmaallisuusKunniaan
"Eläkeläisiä ei kiinnostanut oma puolue."
Puolueen nimi Seniori ei ole oikea nimitys eläkeläisistä koska nuoria on myös eläkkeellä ja he katsovat Seniori nimitystä vain vanhuksille kuuluvaksi.
Parempi nimi puolueelle tuo kaikki eläkeläiset mukaan ja puolueen suosio lähtee nousuun. Oikeasti isänmaallisuutta ja suomalaisuutta edustava puolue saa varmasti kannattajia nuorista ja vanhoista eläkeläisistä.
Nykyään kommarit ja anarkistit riehuvat ja haukkuvat suomalaisia rasisteiksi ja suvaitsemattomiksi mutta kun kyseessä on maahamme tunkeutuvat miesturistit silloin nämä ryhmittymät hihkuvat liimaksissaan kuin olisivat jossain taivaissa.
Suomessa tarvitaan vahvoja johtajia joilla on isänmaallisuus ja omanmaamme kansalaisten hyvinvointi tärkeintä eikä tämmöisiä Sipilän kaltaisia pönttöpää hölmöläisiä tarvita johtamassa asioitamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169