Päätin lähteä Pattayalle osaksi kesälomaa, sinne missä on lämmintä. Siis Pattaylle.
Voiko joku neuvoa kohtuullista majoituspaikkaa, parhaimpia tyttöpaikkoja. Kiva jos olisit paikanpäällä neuvomassa, ettei ensikertalainen joka rysään putoa ja viimeistä hintaa maksa. Kannnattaako beachilta ottaa seuraa. Hintataso ?
Voiko joku neuvoa kohtuullista majoituspaikkaa, parhaimpia tyttöpaikkoja. Kiva jos olisit paikanpäällä neuvomassa, ettei ensikertalainen joka rysään putoa ja viimeistä hintaa maksa. Kannnattaako beachilta ottaa seuraa. Hintataso ?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Vinkkinä sulle. Älä pyydä ketään Suomalaista. Ota sieltä itsellesi opas se hoitaa sua ja opastaa.
Aloittaja kyselee lihakaupan hintatasoa, heheheee.
Valitettavasti lähen vasta heinä/elokuun vaihteessa, eli kaikkein kuuminpaan aikaan.
Hotelli kannattaa varata Royal Garden Plaza ostoskeskuksen jommalta kummalta puolen, eteläpuolella on parempia mutta kalliimpia Baywalk residence ja Aya etc. Pohjoispuolella taas edullisia mutta kohtuullisia Ma maidon, Aa hotellit, Inn house ja Baan aika.
Nuorimmat ja kauneimmat tytöt lienee Walking streetillä, kalleimmat go go paikoissa. Hieman edullisemmin saat kakkoskadun varrelta ja Central festivalin takaa, mutta halvimmalla tietysti freelancereita suoraan rantakadulta. Vanhempia päivystää siinä ympäri vuorokauden ja illan mittaa ilmestyy hieman nuorempiakin.
Tuo on urbaani legendaa että Walking Steetillä kauneimmat ladyt Walking streetillä on rahanhimoiset naiset ja muuta himoa niillä ei yleensä olekaan. Hyvät freelancerit löytyy thai deittipalstoilta ja esim i bar beer garden jne.
Heinä-elokuu ei kyllä ole kuuminta aikaa vaan ennemminkin sadekauden alkua. Nyt on täällä on kuumaksusi, huhtikuu oli kuumin 60 vuoteen täällä Pattayalla nytkin mittari näyttää 33 astetta ja kello on 10.45.
Pattaya ja Thaimaa täynnä freelancereita eikun rohkeasti juttelemaan. I- Bar on hyvä mutta 2nd roudin toisella puolella on lukuisia baareja ja kahviloita mistä niitä löytyy. Ei todellakaan kannata pyöriä vain Walking streetin ruuhkassa. Viimeinen kuukausi menossa 6 kuukauden irtiotto päättymässä Kesäkuussa Suomen suveen. Ja palstan kommentoijille 12 muutakin kaupunkia nähty. Mutta Pattayan voittanutta lomailu, palveluiden aktiviteettien ja monien muiden syiden vuoksi ei ole.
Älä jauha paskaa kuumin aika on parhaillaan, eikä täällä ole ollut näin kuumaa 60 vuoteen.
Numeromiehen lukemisen vajaa ymmärtämisen tuli taas todistettua. Vittu mikä pelle! Jos kirjoitetaan nyt on kuuma kausi, haloo.
Nyt on kuumin aika, pitääkö vääntää rautalangasta resuperse.
Yritä ymmärtää näitä pattislaisia, kuvittelevat heinä-elokuun olevan vuoden kuuminta aikaa pattayalla, kuten se on Suomessa. Kertoo näistä kavereista kaiken, harva heistä on sittenkään käynyt Thaimaassa, kun perusasiatkin Pattayasta täysin hukassa. Säälittäviä tapauksia nämä kaverit.
Panen kun panettaa kirjoitti näin: Heinä/elokuu ei ole kuumakautta vaan sadekauden alkua. Nyt on kuumakausi.... Numeropellen sisälukutaito 7- vuotiaan tasolla.
panet jos sinulla on rahaa, eli sinun avustus- tai äidin eläkepäivänä... resuperse
58896688 palstan häirikkö se jaksaa...
Joo, paneppa fiksuna matkailijana pari aloitusta: eikö pattispoissit tunne lämpötiloja ja pattispojat ei tunne lämpötiloja. Saatanan AASI
Nää säälittävät tapaukset panevat vuodessa enempi kun sinä, isäsi ja isoisäsi koko elämänsä aikana yhteensä. Eikä tunnu missään, jos joku runkkari ei sitä arvosta. Kaikki panevat vain itselleen, toiset enemmän ja toiset vähemmän.
Täällä kun kyselee niin on vaarana tavata joku isomahainen juoppo suomiukko jolla on paska housussa ja haisee hielle. Ei kannata kysellä.
Sekin on mahdollista mutta Suomessa hoivakodin nurkilla on mahdollista tavata kuolaava Onkopoika, joka kantaa turkoosissa olkalaukussa vaippoja ja lääkkeitä, sekä hoivakodin osoitetta. Onkopojalla on vaahtoa nivustaipeissa ja takatukka mallia Badding. Farkkuliivi jossa lukee selässä "POPETA" tussilla, kruunaa komeuden. Äitin puhelinnumero on rintapielessä.
Hyvä kuvaus sinusta. Puuttuu vielä tuntomerkeistä ihan vitun iso maha,paha haju, rosoiho ja pälvikalju.
Se nyt on ihan sama mikä maha, haju, iho tai tukan tiiheys on? Meigä laittoi juuri suuhun 20 vuotta itseäni nuorempaa naista. Ajatelkaa niitä posiitivisiä asioita ja jättäkää ne negatiiviset onko pojalle.
Onko sun pumpattava kolmen aukon nukke jo 40 vuotta suoa palvellut? Ootko paljon Duraceleita hankkinu?