ktm 125, monttu -01

mie

Mikä olis tuollasen monttu mopon hyvä hinta? just pytty porautettu ja uus mäntä! ei oo kilpailtu. paljon kannattaa maksaa niin ettei tule tyhmiä kauppoja. siis niinku suunnilleen!
sen vm on siis -01 ja koko on 125cc
eli kaikki tieto on arvokasta,.

6

697

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kake

      No pyörähän pitää nähdä tietenkin, että pystyy vähän hintaa sanomaan, mutta sanosinko tähän nyt pyöreesti semmoset 3000€ mitä vois maksaa. Hinta tietenkin riippuu paljon pyörän yleiskunnosta ja nousee jos on tehty just jotain huoltoja lähiaikoina tai tulee jotain mukaan, kuten vaikka tehoputkea tai piikkirenkaita.
      Itse mielummin ostaisin kyllä kisatun pelin, kun joillakin harrastelijoilla on taipumusta jättää pyörän huolto sikseen, ja ajaa vaan. Itsekin olen kyllä harrastelija, mutta huollan pyöäräni aina kun on tarpeen ja vähän ennenkin. Kyllähän se kisakuskeilla varmasti on kovemmassa käytössä, mutta kyllä he huoltavatkin moponsa.
      Kannattaa katella just millon on mäntää ja muita sisuskaluja vaihdettu, missä kunnossa ovat ketjut/rattaat ja millon on iskarit huollettu. Mikään muovien naarmuuntuminen ei ole todellakaan hyvä syy olla ostamassa pyörää. Mutta kyllä jos pyörä on hyvässä ryhdissä ja kaikki pelaa ni siitä vois sen 3000€ maksaa.

    • Pete

      Haiskahtaa toi pytty porattu, kyseisessä pyörässä ei ole porattavaa sylinteriä.

    • opiatk304

      Moon kuullu notta toi kotari ei oikeen pelitä.... ainakaan uusin malli??? takuu on kuullemma huono ja leipoo takuun jälkeen.... ei siinä mitään jos tykkää ja jos oot löytäny semmosen ktm:n joka kestää

      • Kake

        Oman tietämykseni mukaan KTM:t kestää ihan saman verran ku muutkin crossit. Eipä noissa tekniikoissa niin ihmeellistä eroa ole, että tulisi suuriakin kestävyyseroja. Crossipyörässä takuu?! :o Mistä sellaisen saa? Ja se leipominen on ihan omasta/huollosta kiinni.


      • Pro_SxS
        Kake kirjoitti:

        Oman tietämykseni mukaan KTM:t kestää ihan saman verran ku muutkin crossit. Eipä noissa tekniikoissa niin ihmeellistä eroa ole, että tulisi suuriakin kestävyyseroja. Crossipyörässä takuu?! :o Mistä sellaisen saa? Ja se leipominen on ihan omasta/huollosta kiinni.

        Kyllä ne vehkeet leikkaa kiinni materiaalivirheistäkin,että ei se aina huoltajasta kiinni.Ja sylinteri on pinnoitettu kyseisessä mallissa,eli niitä ei voi porata,vaan puhutaan putkituksesta...


      • Kake
        Pro_SxS kirjoitti:

        Kyllä ne vehkeet leikkaa kiinni materiaalivirheistäkin,että ei se aina huoltajasta kiinni.Ja sylinteri on pinnoitettu kyseisessä mallissa,eli niitä ei voi porata,vaan puhutaan putkituksesta...

        Tottakai niin "maanantai kappaleitakin" tulee aina välillä myös KTM:ltäkin materiaalien osalta, mutta ei varmastikaan sen enempää kun muiltakaan. ELi pääosin kestävyys on käyttäjästä kiinni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      776
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      728
    8. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      680
    Aihe