Penkki,Puu ja Puistotie - kolkko veisu

Ilma-Joe

-ei toimi Hannan viritys lainkaan; monotoninen, kapea vaikerrus, ei tietoakaan Carolan sielukkuudesta ja äänen elävyydestä.
Se pellon laitaa oli kyllä paljon parempi tulkinta. Hannalle sopinee sellainen mikä Kaisa Korhosellekin - kannattaisi kokeilla esim. Laulua siirtotyöläisestä.

4

1658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Carola_rules

      Ei ole Carolan voittanutta.

      • Tiimalasiq

        No ei hannan versiokaan huono ole, itse olen ihan positiivisesti yllättynyt kun tänään sen taas kuulin radiosta


    • ostahyvämerkki

      Hanna on parempi kuin originaali.
      Todella sielukkaasti vedetty.

    • Anonyymi

      Nyt sitten ilmoittanut siirtyvänsä artistiuralle taas. Idols-huuma oli ja meni vuosia sitten.
      Radiojuontajana ei kummoinen. Joku kesä pälätti All sång på Skanssen ohjelman päälle, ei osannut kääntää mitä siellä puhuttiin, pääosassa taisi olla hiljaa, nolo tapaus sekin, onneksi viime vuodet on ollut hyvät suomenkieliset juontajat.
      Ja tämä nyt, joku höynäyttänyt ja kehunut. Surkee turpea hölöhölö laulaja. Nähtävästi yrittää myydä itseään ensi kesän festareille, voipi lavanedusta harveta kun tankki vyöryy lavalle vinkumaan ja naamaansa vääntelemään kun ääntä ei kunnolla tule. Pitäisiköhän palata niihin trukkikuskin hommiin, ehkä ottaisivat näin työvoimapulan aikana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      69
      17577
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      45
      5378
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      303
      2916
    4. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      42
      2472
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      169
      2378
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      24
      1884
    7. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      6
      1802
    8. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      140
      1718
    9. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1712
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      411
      1638
    Aihe