Mistä Savonlinnassa kannattaa ostaa kännykkä ja siihen liittymä?
Tavarataloista en kehtaa sitä ostaa ja joissain keskustan liikkeissä en ole saanut hyvää palvelua.
Tavarataloista en kehtaa sitä ostaa ja joissain keskustan liikkeissä en ole saanut hyvää palvelua.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Elllet liikkeistä kehtaa ostaa, niin tilaa netistä. Siellä on muutenkin helpompi verrata liittymien hintoja eikä pakkosyötetä kalleinta liittymää. Puhelinkin on helpompi valita omien tarpeiden hinta/laatu -suhteen mukaan varsinkin älypuhelimissa.
Vinkki: Enonkosken Neste. Sieltä kehtaa ostaa, kun on vähän sivummalla ja eri pitäjää.
danakaupassa kannattaa käyvvä, hinnat on halavat ja kyllä ne pojat palveloo aina hyvi
Jos ei saa hyvä palvelua niin johtuu yleensä siitä, että heittäydytään niin avuttomaksi laitteiden kanssa ja vaaditaan ilmaiseksi kaikki hilut ja vilut tai muuten ollaan ihan törppöjä. Käyny joskus sääliks ku on ootellu omaa vuoroa eikä pelkästään tässä keskustan likkeessä..
Voix täl ottaa kuvii, onx hyvä kamera, paljo pixeleit, onx täs muistii kandeeko tää ostaa, millane netti täs on ... jne jne??
Myönnän itsekin kännykkäliikkeessä syyllistyneeni moiseen, mutku ei ole mikään tekniikan ihmelapsi.
Silti myyjien ei sovi näyttää turhautuneisuuttaan.
Itsekin provisiotyötä tehneenä tiedän, että on turhauttavaa käyttää aikaa johonkin mistä et saa pennin jeniä ja tiedät, että asiakas tulee laitteensa kanssa vaan uudestaan ja uudestaan kiusaamaan kun ei osaa käyttää sitä! Varsinkin kun nykyään sitten halutaan kaikki viimisen tikin päälle ja valmiiks, mutta itse palvelusta ei olla valmiita maksamaan mitää, sitten uhkaillaan liikkeen vaihdolla kun ei miellytä