Mistä rahat

Kepuhuijari

Tarvashoviin? Lietolaisten palveluja alas tai lisää velkaa? Raskaasti velkainen ja laajaa remontointia vaativa rötiskö ollaan siirtämässä Lietolaisten taakaksi. Lisäksi tulevat tietysti myös ylläpitokulut.
" Pääperiaatteena on, että toiminta jatkuu entisellään" kommentoi kunnanjohtaja Poikela asiaa Auranmaa lehdessä.

8

216

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onkin

      Tarvasjoki.

    • 2016vuonna

      Lieto.

    • LiikkujaT

      Kuten Tarvashovin hallituksen puheenjohtaja Pentti Nieminen Auranmaan artikkelissa toteaa " Tarvashovilla on kuitenkin kaikki edellytykset uuteen kukoistukseen. Esimerkiksi vesijumpparyhmät ja uimakoulut vetävät hyvin väkeä.

      • Lietohemmo

        Miksiköhän tällä Niemisellä on niin kova kiire päästä eroon tästä "tulevasta kukoistuksesta"? Taitaa olla varsinainen hyväntekijä.


    • nm1

      Ok.

    • seuraaja

      Edellinen puheenjohtaja Kari Haapanen jätti uppoavanlaivan.

    • hovikin

      Lieton.

    • kuntamme

      Liedon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1263
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1037
    3. 64
      867
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      71
      847
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      695
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      629
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    9. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      572
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      450
      563
    Aihe