Seta Stasi Tarjan elämäntehtävänäoli saada Suomi sosialismiin ja sitätietä Neuvostoliiton yhteyteen, Stasi Tarjalainen vähät välitti kun Berliinin muurille DDRn Stasi poliisit ampuivat lapsia, äitejä, vanhuksia ja puolisoita tuhat määrin,
Tarjalle oli näistä tapahtumista huolimatta elämän tehtävänä saada luottamuksen viesti Breshneville ja tätä tietä luotetuksi. Ihmetyttää Halosen tekopyhyys monissa asioissa mutta tämä kauhen kärsimys stratekian Tarja Stasi Halonen on täysin unohtanut omista intohimo syistään. Jottei totuus unohtuisi!
Stasi Seta DDR Halosen teot ..
36
386
Vastaukset
- KulissienPresidentti
Selkärangaton neukkujen nuoleskelija - oman edun tavoittelija muusta piittaamatta. Neuvostoliiton kaaduttua Halonen poisti maamiinat ja antoi myydä puolustuksen kannalta strategisesti tärkeitä alueita. Tasavallan presidentti on rauhan aikana puolustusvoimien ylipäällikkö. Halonen ylipäällikkö!
Neuvostoliiton kaaduttua Halonen keksi lähteä syleilemään maailmaa. Toiminta oli läpinäkyvää ja tulokset nolot - Halosta ei kelpuutettu korkeisiin YK-virkoihin. Rahaa Halonen lappoi ulos ja vaati kalliit yksityissuihkarit lennoilleen.
Halonen, verisen DDR:n juoksutyttö tiedetään ulkomailla paremmin kuin Suomessa. Onhan niin, että länsitiedustelu Stasi-vakoojien listat Suomelle luovutti, ja ne on salattu vain suomalaisilta.- PyrkyriMyyrä
Halonen halusi vakuuttaa Brežnevin, että pääsisi sitten kommunistisessa Neuvosto-Suomessa poliittiseen eliittiin, joka eli ruhtinaallisen ylellisesti. Samaan aikaan kansa jonotti kansan kauppojen edessä leipää, maitoa ja kaalia tuntien ajan pitkän työpäivän päätteeksi. Elliitillä oli omat Salaiset kaupat, joista sai lihaa, kaviaaria ja länsimaisia luxustuotteita.
Halonen kuten moni muukin kommunisti käytti mielellään ja omahyväinen ilme naamallaan sanaa "eliitti".
- Berliininmuuri
Berliinin muuri oli todellisuutta 13. elokuuta 1961 alkaen 9. marraskuuta 1989 tapahtuneeseen kaatumiseen saakka ja tänä aikana muurilla sai surmansa noin 190 henkilöä. Berliinin rajalla ennen muurin rakentamista surmattiin 37 henkilöä. Muualla maarajalla ja Itämeren merirajalla kuoli muurin aikana lisäksi noin 400 henkilöä. Suurin osa näistä henkilöistä kuoli rajan ylitystilanteessa yrittäessään paeta DDR:stä. Kuolleiden joukossa oli myös DDR:n rajasotilaita (19 muurin aikana) jotka tulivat ammutuksi pakolaisten, heidän auttajiensa tai omien rajavartioiden toimesta. Tunnettuja tapauksia ovat myös rajalla olleiden rakennusten ikkunoista länteen hypänneet ja vammoihinsa kuolleet. Kaikkiaan DDR:n rajoilla sai surmansa ennen ja jälkeen muurin rakentamisen vuoteen 1989 n.1060 henkilöä.
Koko olemassa olonsa aikana DDR:stä pakeni länteen n. 2’700’000 ihmistä. Muistetaan, että Berliinin muuri rakennenettiin estämään väestökatoa länteen. Alkuun raja Berliinissä oli katuun maalattu raita.
Tietolähde: http://www.berlinermaueronline.de/geschichte/mauertote.htm
.- TovereilleSyytesuoja
DDR: n salaisen poliisin Stasin kuolemankammiot sijaitsivat keskellä Berliiniä. Ne on avattu ja niihin voi vapaasti tutustua. Yhdistyneessä Saksassa kidutukset ja murhat pyrittiin tutkimaan. Stasin upseerit alkoivat hävittää arkistoja heti kun selvisi, että Itä-Saksa kaatuu Neuvostoliiton mukana mutta länsitiedusdtelu onnistui kaappaaman osan. Stasin ilmiantajatkin tuomittiin. Elinikäinen virkakielto oli rangaistusasteikon lievimmästä päästä. Länsitiedustelu luovutti ko. Rosenholz-aineistosta suomalaisten Stasi- vakoojien listat SUPOlle, mutta Koivisto päätti, että listat salataan 60 vuodeksi.
- Stasi-noita.vähättelee
"Berliinin muuri" taas unohtaa ja vähättelee. Nollia pois lukujen lopusta. Jostain neukkulan ulkohuussin takaa löytänyt "dokumentteja".
MUTTA jokainen, yksikin, murhattu on liikaa. Mitä kaikkea Berliinin kuolemankammioissa tapahtui, ei selviä ikinä. Ihmisiä vaan katosi. - ikuinenharmi
Tarja Halosen ura alkoi vaikkei koskaan valmistunut edes lakimieheksi, kun hän toiminut asianajaja perintätoimisto Luotonvalvonta oy vuonna 1967.
http://ranneliike.net/teema/tarja-halonen-kommentoi-lesbohuhuja-televisiossa?aid=8061
http://1.bp.blogspot.com/_U1RwRroKUbI/SV3YXM91vxI/AAAAAAAAAFw/-Qrj4o53lUo/s400/seta80b.jpg
"valmentaja" joka olisi joukkueen ulkopuolinen ajatuksiltaan ja teoiltaan, ei pidä koskaan paikkaansa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000000328402.html
Lähteeni (en paljasta lähdettäni, olen antanut hänelle lähdesuojan) on aikoinaan paljastanut minulle, että Tasavaltamme Presidentti Tarja Halonen on presidentiksi päästäkseen käyttänyt henkilökohtaista valtaansa ja suhteitaan salatakseen Suomen kansalta ja äänestäjiltä vuoden 2000 ja 2006 presidentinvaaleja silmällä pitäen oman toimintansa SETA:ssa, eli Seksuaalinen Tasavertaisuus Ry:ssä. Halonen on ollut SETAn puheenjohtaja vuosina 1980-81. Halosen puheenjohtaja- aikana SETAn säännöissä oli pykälä, että SETAn puheenjohtajaksi ei voida valita kuin seksuaaliseen vähemmistöön kuuluva henkilö, siis suomeksi sanottuna joko homoseksuaali tai lesbo.
Lähteeni mukaan presidenttiehdokas Halonen painosti SETAa muuttamaan säännöksiään jälkikäteen sellaiseksi, että SETAn puheenjohtajaksi voidaan valita myös muukin kuin seksuaaliseen vähemmistöön kuuluva henkilö. Tämä muutos tehtiinkin Halosen vaatimuksesta SETAN säännöksiin hieman ennen presidentin vaaleja 2000, mutta se ei poista sitä tosiasiaa, että tämä vaatimus oli voimassa vielä 1980-81, jolloin Halonen toimi SETAn puheenjohtajana.
Tällä salailutoiminnalla oli ratkaiseva osuus Halosen valitsemiseksi presidentiksi. Mikäli äänestäjät olisivat saaneet tietää presidenttiehdokas Tarja Halosesta tämän hyvinkin tärkeän henkilökohtaisen luonteenpiirteen, sekä sen salailuyrityksen, Tarja Halosesta ei olisi tullut maahamme presidenttiä. Kyse on tietoisesta asioiden salaamisesta ja virallisten rekisteriyhdistysten papereiden asiasisältöjen muokkaamisesta jälkikäteen oman edun tavoittelemiseksi. Halosen tapauksessa Suomen korkeimpaan poliittiseen asemaan pääsemiseksi, eli Tasavallan Presidentiksi.
Presidentin kanslian sivuilla esitellään Halosen elämänkerta mainitsematta, että Halonen toimi aiemmin SETA ry:n puheenjohtajana. SETAn toimintaan Halonen osallistui aktiivisesti jo 1970-luvulla. Lisäksi Halonen on ollut jäsenenä kansainvälisessä International Lesbian and Gay Associationissa (IGLA). Halosen tultua valituksi Presidentiksi SETA poisti kotisivuiltaan kaikki maininnat puheenjohtaja Haloseen. Nämä poistokehoitukset tulivat lähteeni mukaan suoraan Presidentin kansliasta.
Jokainen saa luonnollisesti olla Suomessa vapaasti homoseksuaali tai lesbo.
Presidentti Tarja Halonen on käytännön esimerkki myös siitä, kuinka otetaan vastaan lahjuksen kaltaisia etuuksia siitä kiinni jäämättä.
- harmittavaa
Miksei hihaanpuhujan 'rouvaa' äänestetty karismaattiseksi?
Ei edes lesbotjas puniikit nneet??
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/d7/2e/2c/d72e2ca449bd74f5b0c25fbd8074808f.jpg - homoskahoukka
Olen epäillyt jo kauan, haloska se täällä kirjoittelee vihaviestejä Niinistöstä.
Homoska-houkalla on kuulemma tähtäimessä se kolmas kausi,
järkikin sen sanoo, kävis vaaleissa samoin kuin tissikyttä penikselle eduskuntavaaleissa.- HakaniemenTorinLaidalta
Parilla krapularyypyllä menneen maailman stalinistispurgukin innostuu muistelemaan...
Ja sitten vielä toiset - Juräjyräää
Yle hyllytti odotetun sananvapauskeskustelun – tuottaja hämillään: ”Tässä uhrataan nyt yksi henkilö”
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005094671.html
Haloska jyräsi ylen hiljaiseksi 70v
- heeeheeehehh
Haloshistoriikkiä löytyi, palauttaa mieliin yhtä ja toista mummun kaudesta,
Hän nimitti Sinikka Salon SP:n hallitukseen, vain siksi koska tämä on nainen
Hän nimitti SPhallitukseen Erkki Liikasen koska tämä on demari, muuten vihaa miehiä ja isiä
Hän vaikenee salaperäisistä yhteyksistään DDR.ään,ja toiminnastaan Stasiagenttina.
Hän ryhtyi ehdokkaaksi vain uhmalla, halutessaan näyttää Risto Penttilälle pitkää nenää!
Hän kiukkuinen ja sietämätön alaisilleen, testin mukaan johtajana harvinaisen huono.
Hän haluaa poistaa miinat ja armeijan lakkautettavaksi, eikä kannata Natoon littymistä
Hän ei pidä tarpeellisena visioida Suomen turvallisuuspolitiikkaa, "kyllä meitä joku auttaa".
Hän haluaa suomen olevan vapaamatkustaja, vastuunpakoilija turvallisuuspolitiikassa.
Hän vastustaa välttämättömiä ja hyviä muutoksia maamme eteenpäin viemiseksi.
Hän lupailee auliisti kannattajilleen hyvinvonitia, mutta ei kerro mistä varat saadaan?
Hän näkee, että vahva sosiaalipummikatras on perusedellytys tälle yhteiskuntamuodolle.
Hän ja puolueensa päästävät tänne muualta käännytetyt mädättäjät taustoita välittämättä,
Hän hyväksyy ja sensuroi maahanmuuttajien valtavan rikollisuuden, se tuo väviä kaduille!
Hän haluaa tänne hyysättäviksi kaikki somalit, ja muut islamistit, rikolliset väärillä passeilla
Hän järjestää elintasopakoloisille loisto-oltavat, unohtaen ahdingossa olevat suomalaiset
Hän haluaa ylläpitää kaikkien kehitysmaalaisten hyvinvointia suomalaisten verorahoilla
Hän asettaa mamut tasa-arvoisimmiksi, joilla ei ole velvollisuuksia, ainoastaan oikeuksia
Hän pääsi kerran jopa ihan oikeaksi Kunniatohviksi jonnekin nigge-riaan.....
Hän ja puolueensa ovat ylläpitäneet suurtyöttömyyttä Suomessa vuosikausia
Hän ei vaivaa päätään kauppa- ja ulkosuhteilla vaan tuhrustaa kehitysmaa-asioissa.
Hän ei ymmärrä yhteiskuntamme muuttumista vauhdilla ei-parempaan suuntaan
Hän on kiinnostuneempiYK projekteistaan kuin Suomen edun ajamisesta maailmalla
Hän osaa taitavasti ratsastaa ja sanahelinöidä maailman ihmisoikeuksilla.
Hän on käynyt toteamasa mm. Kiinan ihmisoikeuksien olevan täysin kunnossa.
Hän on feministi-lesbo-gay-homojen idoli yli puoluerajojen, myös maailmalla (31 sija)
Hän kehoittaa jokaista homoa tulemaan ulos kaapisa toteuttamaan itseään estoitta.
Hän haluaa vaijeta omasta sukupuolisesta suuntauksestaan ja seta-taustastaan.
Hän ei kuulu kirkkoon, ja on sitä mieltä että lapsille on parempi kaksi äitiä, eikä isää lainkaan.
Hän haluaa verorahoilla kustannettavan lesbopareille keinosiemennykset ja hoitovapaat.
Hän lietsoo miesvihaa joka on lisännyt avioeroja ja perheriitoja ja sitä kautta lasten pahoinvointia.
Hän on sanonut selvällä suomenkielellä, että miesten rooli perheessä ei ole lainkaan tärkeä .
Hän ojentaa ja komentaa noloa pena-vihtoriaan kiukkuisesti ja julkisesti
Hän kielsi armeijan sotapojilta siveettömänä ritsikoiden katselun illanvietoissa.
Hän puolustaa innokkaasti Turkin musliimien liittymistä EU:hun
Hän yritti vampata Berluscornin antaen lipin Suomeen lupaaman ruokavaraston Italiaan
Hän oli ihan vähän harrmissaan venäläisten ilmatilaloukkauksista rajoillamme.
Hän ei kunnioitta Mannerheimin musitojuhlia eikä Talvisodan päättymisen juhlia.
Hän juhlii innokkaasti Stalinin Voitonjuhlia Venäjällä ja tekee mielellään matkoja Chileen
Hän haluua kaikki ministerit saatamaan lentokentälle lähtiessään matkoille.
Hän vierailee innokkaasti romaniassa, afrikan perslävissä sekä kommunistimaissa.
Hän ei halua vierailla Euroopan sivistysvaltioissa, eikä varsinkaan USA:ssa
Hän piti oikeutettuna Fortumin optioita; koska on itsekin varakas sijoittaja.
Hän nauttii hyvää palkkaa ja etuisuuksia virassaan, eikä halua niistä vielä luopua.
Hän kerää myös Elannon bonuksia ja järjestää arpajaisia saadakseen lisätuloja itselleen
Hän kävi härskisti kiinni presidentti Chiracin käsikynkkään, kihertsi Puttinille teinityttömäisesti.
Hän pääsi lähietäisyydelle Yhdysvaltain presidenttiä, ja ryhtyi nyhtämään tätä solmiosta.
Hän laskettelee suustaan sammakoita, siksi puheitaan on jonkun aina valvottava.
Hän on todella surkea esitys eikä häntä oteta vakavasti muualla kuin eräät Suomessa
Hän harrastaa uimahalleja, napatanssia, afrotansseja ja keppi-kävelyä etukenossa.
Hän viihtyy kaltaistensa ikäihmisten seurassa pelailemassa piippailevia hedelmäpelejä
Hän pukeutuu mielellään miehisiin vaatteisiin, käyttää lippiksiä, shortseja, tuulipukuja.
Hän pitää myös muumi-kirppis-lookista, oranssista peruukista, hymyää tekomaireasti kuin jakoavain.
Hänen vaalimainoksensa on kyhäelmä jossa photoshopatut ylinuorekkaat kuvat..
Hän käyttää kuulokonetta jotta kuulisi milloin laktoosi-intoleranssi alapäässään ääntelee.
Hän ei ole leppoisa muumi, vaan alaistensa mukaan kiukkuinen ja sietämätön pompottaja.
Hän esiintyy Conan-shouvvissa ja haluaa olla hauska Conan-pellen presidentti!
Hän hirnahtelee jutuilleen haastateltaessa, ja läpsyttelee vieruskaveritaan reisiin.
Hän on taantumuksellisin, mitäänsaamatomin, kommunistisin ja kaikkien aikojen surkein pressa.
Hän e - dementtitäysin
http://media-cache-ak0.pinimg.com/1200x/14/78/0b/14780bfddbfd7bb4d40f945f16a59a50.jpg
se ei muista kuka tai mikä wiki on.. - hulluhaloskase
punikkien ihannejohtajan tulee huutaa, haukkua, aliarvioida, nöyryyttää ja pilkata alaisiaan. Hänen ei myöskään tule koskaan myöntää tehneensä väärin tai pyytää anteeksi.
Kiroileminen ja raivokohtaukset kuuluvat luonnollisesti asiaan. Tällaisen johtajan kanssa Halosen kannattajat haluaisivat työskennellä.
Ehkä SAK voisi järjestää työelämän johtajille Management by Perkele -koulutusta...- mikääneiriitä
Kiimainen mummu käy Tallinassa huorissa ja vielä riittää kiimaa tulomatkallakin!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001273235.html
- tarjalainenseta
Halosen Seta pedofiilit olleet taas ahkerina;
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001193386.html- pedofiiliaonkivaa
itse haloskakin vanhasta muistista lapsiseksiä..
http://www.lapsenoikeus.info/presidenttimme-harrastuksista-ja-yhteyksista-seta-igla-ja-nambla.html
- helpotuksenhuokaus
Onko sulla Tarja helpottunut olo kun sait salattua stasimyyräyksen ja
eikä sitä saa auki kun olet salannut sen 70vuodeksi?? Siksikö on sulla hätä kolmannelle kaudelle vahtimaan ettei kukaan vaan paljastaisi myyräyksiäsi? - ettätällainenpresidentti
Seta Stasi Tarjan elämäntehtävänäoli saada Suomi sosialismiin ja sitätietä Neuvostoliiton yhteyteen, Stasi Tarjalainen vähät välitti kun Berliinin muurille DDRn Stasi poliisit ampuivat lapsia, äitejä, vanhuksia ja puolisoita tuhat määrin, Tarjalle oli näistä tapahtumista huolimatta elämän tehtävänä saada luottamuksen viesti Breshneville ja tätä tietä luotetuksi. Ihmetyttää Halosen tekopyhyys monissa asioissa mutta tämä kauhen kärsimys stratekian Tarja Stasi Halonen on täysin unohtanut omista intohimo syistään. Jottei totuus unohtuisi!
- niskalaukauksetkaikuu
Ihmisille Tarja Halonen pistää säkin päähän ja ampuu niskaan. Poisti maaminatkin. Maaminat pois=tervetuloa niskalaukaukset ilkivalta rikollinen Lenin, Putin Stalinismi, setatäti on valmistanut teille esteettömän tien tänne.
- moraalihäipyi
Itse haloska juhlii venäjällä ja laulaa lastenlauluja putelle..
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/81/01/61/81016137118f9eb1be42e3bc9537f887.jpg- himotyltyyäärimmilleen
Kyllä noilla huulilla orgasmin saa aikaan,kun imasee hikistä toosaa.
- härskiltähaisoo
onkohan sillä pahoja toosatauteja useitakin?
- Salatutteott
härskiltähaisoo kirjoitti:
onkohan sillä pahoja toosatauteja useitakin?
Hulluhaloskan vuoksi presidentin valtaoikeuksia piti kiristää,
miksei haloska avauttanut listoja koko 12vuotena?
vaan halusi ne salattavan 60vuotta, kunnes itse on mädäntynyt haudassa kokonaan.
Kyllähän se jo lemuaakin...
Haloska on siis 100% varmuudella listoilla! Paitsi onhan se sensuroitu - Katkeruusakauna
Suomen ja suomalaisten vihaajalla on hävitysvimma. Punikit hävisivät Suomen itsenäisyysäänestyksen 1917 ja aloittivat summittaisen terrorin heti, mikä laajeni sisällissodaksi 1918. Punikit hävisivät, mistä DDR-myyrä on katkera maailman tappiin. Nousee kummittelemaan haudastaankin?
- haloskanansioita
SAK palkkasi mongertajan verisen DDR:n diktatuurin juoksutytöksi 1970. Näin Halonen pääsi "ulkomaanhommiin" ja SAK:n rahojen äärelle - kaksi kärpästä yhdellä iskulla.
Punikkitaustan lisäksi meriittinä lienee ollut Sexpon perustaminen 1969 - tarpeeksi turmeltunut ja sekopää tekemään palveluksia kommunistiselle Itä-Saksalle, DDR:lle. Olihan yleisesti tiedossa, että ihmisiä ammuttiin jaetun Berliinin muureille. - setamammanmärkätussu
Halosella on unelma häistä äpäränsä kanssa.
Vasemmistoliiton kansanedustajan Anna Kontulan mielestä insesti pitäisi jo laillistaa. Halonenkin on tyytyväinen. Eläinseksi laillistettiin jo 1970-luvulla samaan aikaan homouden kanssa. Halonen yrittää kolmatta kautta?
Toivo pistetään eduskuntavaaleihin 2009, ja Niinistönkään toinen kausi ei ole vuoren varma. MEILLÄ ON UNELMA = SAK/SDP, VIHERVASURIT ja RKP vaalivoittoon Ylen ja valtamedian tuella. Persut on piikki kantapäässä. - kiimatawja
Halonen auttoi Turkkia laillistamaan lapsiseksin;
http://www.nykysuomi.fi/index.php/2016/08/12/turkki-laillisti-seksin-lasten-kanssa/
. - sipulikos
Tosin kepu muistaa urkin ja ahdin joille päähän nousi.......................
- kusetusko
Sahti.
"Keskusta kampanjoi Suomen huonoista teistä - kuva Venäjältä?
Perjantai 20.1.2017 klo 08.58
Keskusta julkaisi torstaina Twitterissä kuvan, jossa vaaditaan teiden rapistumisen pysäyttämistä."
Aivan mitäs se kepukin on vain ollut tekemässä? - hyväksykää
Setalaiset kaipaa jo toimia haloselta , sukulaisseksi pitää laillistaa.
Kaleva
Seksi lähisukulaisen kanssa toi naiselle vankeutta
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/seksi-lahisukulaisen-kanssa-toi-naiselle-vankeutta/751183/- mietipäsitä
Nimimerkki "hyväksykää" odottaa vesi kielellä ja housut märkänä, että pääsee seksisuhteeseen sukulaistensa kanssa.
Miksi se muuten siitä niin paljon kirjoittelisi?
- naurueilopukoskaan
Kaikki nauraa punatulkulle viekin..
http://ylewatch.blogspot.fi/2016/01/kansa-nauraa-punamummo-halosen.html
. - KatseEteenpäin-
Tuollaista otusta ei pitäisi näyttää Ylessä enää ollenkaan. Äänestäjiä ei tarvitse enää muistutella Suomen häpeän vuosista.
- tarjarikollinen
Setahaloslaisten teko on rikos suomalaisia vastaan.Vihervasemmiston/kulttuurimarxilaisten tavoitteena on hävittää porvarillis-kristillinen Suomi. Tänne halutaan valtavasti irakilaismiehiä tuhoamaan suomalainen kulttuuri ja yhteiskuntajärjestys.
Muita keinoja ovat perhearvojen tuhoaminen ja islamin suosiminen kristillisyyden kustannuksella.
Kulttuurimarxilaiset ovat vallanneet tiedostusvälineet, yliopistojen humanistien, yhteiskuntatieteen ja oikeustieteen laitokset, kulttuuri- ja taidelaitokset. Myös oikeuslaitos kulttuurimarxilaisten asian ajaja.
Kts. Youtube Mitä on kulttuurimarxismi ja kulttuurimarxismi Amerikan rap. - Syvähalveksunta
Seta Stasi Tarjan elämäntehtävänäoli saada Suomi sosialismiin ja sitätietä Neuvostoliiton yhteyteen, Stasi Tarja vähät välitti kun Berliinin muurille DDRn Stasi poliisit ampuivat lapsia, äitejä, vanhuksia ja puolisoita tuhat määrin, Tarjalle oli näistä tapahtumista huolimatta elämän tehtävänä saada luottamuksen viesti Breshneville ja tätä tietä luotetuksi. Ihmetyttää Halosen tekopyhyys monissa asioissa mutta tämä kauhen kärsimys stratekian Tarja Stasi Halonen on täysin unohtanut omista intohimo syistään. Jottei totuus unohtuisi!
- AnonyymiUUSI
Elämäntyö menossa viemäriin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2074566- 1862551
- 671502
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961200- 1251109
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1041106- 711051
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1311007Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91002- 107967