Ryssä hoitakoon itse oman propagandansa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001173331.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001173331.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001172552.html
Olitko tuohon aikaan opissa ?
Alkaa pikkuhiljaa ovet avautumaan tuohon aikaankin.
Kun demarivalta ohi, voidaan asioita avata.
En nyt ihan noin räikeitä tapauksia muista. Mutta kyllä tämänsuuntaista Propagandaa syötettiin. Mutta älkää Kepulaiset yhtään teeskennelkö syytöntä asiaan. Kyllä se "Ystävällisen Rauhanvaltion" nuoleskelu on lähtöisin vuosista 1945-1962. Johon Demarit eivät olleet osallisina.
Mutta hyvä että asia tuli esille. Tässähän on Oikeistodemareille oiva "Työväline" puolueen saamiseksi Oikeille Jengoille.
Muistan kyllä joskus historiantunnilla kysyneeni kuka oli Väinö Tanner. Ja miksi hänestä ei saa puhua. Vastaus oli siihen suuntaan että tanner oli Suomen ja Neuvostoliiton Ystävällisten ja Rauhantahtoisten Suhteiden Vastustaja.
Mitä nyt yksinkertaset natokiimavajakit vaahtootte?