Tuttu valmistaja porskuttaa kärjessä:
http://m.kauppalehti.fi/uutiset/uusi-lista-autokonserneista-tuttu-voittaja-tehtaili-ennatysmaaran-keksintoja/ECVS87s2
http://m.kauppalehti.fi/uutiset/uusi-lista-autokonserneista-tuttu-voittaja-tehtaili-ennatysmaaran-keksintoja/ECVS87s2
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja nyt kun ne innovaatiot on saatu kestämään ja toimimaan, niin voimme nauttia Skodassa niistä herkuista järkevässä kokonaisuudessa. Kyllä Tero vapisee ja aloittaa trollaukset vanhoilla jutuillaan ja täydellä voimalla.
Ai että innovatiivisuutta mitataankin jo keksintöjen määrällä??
Kuka tahansa voi patentoida mitä tahansa moskaa jos rahaa vain riittää. Se ei ole innovatiivisuutta vaan paskaa.
Nyt kykkänä ampui taas omaan varpaaseensa. Mitään paskaa ei todellakaan voi patentoida, patentoitavalla keksinnöllä on aika kovat vaatimukset. Mutta eihän kykkänä niistä mitään tiedä.
Patentoida saa vaikka kaasulla toimivan perseenrapsutuslaitteen. Innovaatio tarkoittaa sitä että keksintö on kaupallisesti hyödynnettävä ja sellaisestahan ei ole mitään näyttöä skeidan kohdalla.
Oletko saanut patentoitua perseenrapsutuslaitteen. No et.
Ei kiinnosta maksella hölynpölypatentteja siksi että voisin väittää olevani "innovatiivinen"
Mutta skootassa kierrätetään vanhaa tekniikkaa. Kierrätys on nykyään in.
"Ne ovat VW Passat GTE-ladattava hybridi kokonaisuudessaan ja Audin ennakoiva taloudellisuusavustin."
Ja nämä eivät edes ole mitään keksintöjä. Ladattava akku on ikivanha juttu. "Ennakoiva taloudellisuusavustin" - vastaavaa tekniikkaa on ollut niin kauan kuin (mekaanisia) laskimia on ollut.
Keksisivät kaksoiskytkinlaitteiston joka ei hajoa ennen aikojaan ja jonka saa pysäköidä vaihteen varaan... Ainiin mutta sellanenhan on jo monessa muussa autossa. Samoin kestävää moottoria ei kannata lähtä keksimään koska lähes kaikki paitsi TSI-häkkyrät ovat sellaisia.
Sijoilla 12-20 pelkästään itämerkkejä paitsi Fiat Chrysler.
Riisipussit eivät menesty.