Halai teurastamo ja Juhantalo Kauko ?

Tässäkin asiassa piilee pieni porkkana . Teurastomo tarvitsee Eviran luvan. Kuka tarkastaa tilat ja toimet,olisikohan kaukaa haettu jos se olisi Kaukon tytär. Kun vielä otta huomioon kuka tilat omistaa nyt.Pieni lasku toimitus ja se on siinä ;)
7316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tänne ei lammaslahtaamoa kaivata.

Äänestä
  • Ilman muuta lisää vaan tätä,kyllä Kake on hyvä järjestään työpaikkoja,tosin
    kellekkä.Tuskin moni kantasuomalainen menee töihin,jollei menetelmä muutu.

    Äänestä

  • Ei sinne Kankoonpeehen työpaikkoja tarvita. Kuoleepi mokoma sisäsiittoinen kylä pois nopeammin.

    Äänestä

  • MV- lehdessä on useita kuvia mussujen kamelinteurastuksista.

    Äänestä

Kankhoopiä haessoo.

Äänestä
  • Käy useimmin suihkussa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


valatakunnanoikeus kirjoitti:

Tässäkin asiassa piilee pieni porkkana . Teurastomo tarvitsee Eviran luvan. Kuka tarkastaa tilat ja toimet,olisikohan kaukaa haettu jos se olisi Kaukon tytär. Kun vielä otta huomioon kuka tilat omistaa nyt.Pieni lasku toimitus ja se on siinä ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu