Muisteltiin kavereiden kanssa hurjaa nuoruutta kun jokainen oli ajautunut kuka minnekin. Vieläkö Nallikarissa on se israelilainen mökki korvessa? Siellä tuli pidettyä aikoinaan hurjia bileitä... viina ja naiset virtasi!
Mökki Nallikarissa
Savommualta
12496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Naisten virta vaan vei sinusta poispäin, muistetaan kyllä sinut ressukan, päissään sekoilit aina, bileet pilasit.
Mikä raukka sinä olet zeko.bää?
Oletko joku zikopaimen?
Vai bää bää-paimen?
Et ole tainnut saada kunnolla koskaan?
Viimeaikoina et ole saanut ollenkaan.
Ja rahasi eivät riitä edes korvikkeeseen.
Niitä bileitä, joista kirjoitin, ei voinut kukaan pilata, meno oli sitä luokkaa, ettei sitä kukaan ois ees huomannu siinä tahdissa, vaikka joku lestaperheen piruparka oiski yrittäny pilata jotain, mutta sitähän sinä et tiedä, koska et koskaan päässyt mukaan kunnon bileisiin.
Olet vain pienisieluinen raukka, parka ja paskiainen edelleenkin ja sellaisena pysyt ja kuolet yksinäisenä ja unohdettuna ja hyljättynä - se on sinun kohtalosi koko elämäsi ajalle.
Me ymmärrämme sinua - edelleenkin - mutta et siltikään pääse bileisiimme jatkossakaan.
mitä ne kempeleen lestat tännekin kirjoittelee pysy sinä vaan siellä ääsmarketin lestaosastolla suojatöissäs salaa pukuhuoneessa varastettuja bissejä kittaamassa raukka
Juu, just! Tää reppana on se lesta, joka alaikäisenä ilman ajokorttia ajeli Ladalla kännissä ja joutui sairaalakouluun. hihhhhhhhhh hihhhhhh
Eikö siellä psykalla oo kunnon bileitä teille raasuille ? hihhhh hihhhhh
Ei sitä saa ajella niinkin syntisellä autolla kuin Ladalla, lestat hommaa hoitoon...!!!! hihhhhh
Eiku tää bileisiin yrittäjä on se pöljän perheen ainokainen yksinäinen lapsi, nykyinen vartija, joka luulee nyt olevansa poliisi, joka meinasi räjäyttää koko kemian luokan ysillä, ku se oli niin.... ei osannut kunnolla lukea, ei kuunnellut opettajaa, ei ymmärtänyt kemian merkkejä ja meni sekoittelemaan ominpäin kaikenlaisia aineita ja kunnon posaushan siitä tuli!
Sadettimet laukesivat, palohälytin alkoi soida ja opettaja komensi luokan ulos pian ja koko koulu piti evakuoida. (Oulunsalossa)
Sitten tää kyseinen jätkä pääsi talouskouluun ja luuli olevansa ravintolakokki, muttei sitä kauan millään nakkarilla pidetty, kun se edelleen sotki kaikki aineet - onneksi tällä kertaa vain ruoka-aineet - ei saanut jysäytettyä mitään!
Tää kolmen tyttörotikan kasvattaja - se just, joka luuli tyttöfrendeikseen niitä koiria!
Kuka edellä vittuilee ja kenelle?
eipä tule mieleen yhtään israelilaista mökkiä, mutten kyllä tiedä mistä semmosen tunnistaakaan.
Seinässä taavetin tähti.
eipä ollut 60-luvulla israelilaisia nallikarissa,
saksalaisia oli paljon muistelemassa sota aikaa.
Joskus olen tällaisesta mökistä kuullut, mutta koskaan en ole käynyt.
Kuka muistaa missä sijaitsi "juutalaisen baari"?
Kirotusvihre! Piti sanomani: Viina virtasi ja naiset virtsasi.