Ajasta jota ei vielä ole

TarkkailePostiasi

Tiedäthän, että olen jättänyt lukematta kaikki kirjeesi? Ne ovat olleet yöpöydälläni kauan, niin kauan että muuttuivat pölyksi kosketettaessa. Dust to dust, ashes to ashes. Tuo lause käy aina mielessäni kun muistan tuon hetken kun näin ne, ja kosketin yhtä niistä.

Näen aina vain sen viileän puutarhan, joka on jossakin muualla, ei tässä eikä tänään, ja jossa juon raikasta vettä kristallimaljasta, jonka ojennat minulle, ja joka on omasi, ei kenenkään muun, eikä se ole myöskään minun omani. Ja kaikki jotka siellä olevat, juovat vain siitä maljasta joka heille ojennetaan.

Tämän kirjoitan sinulle kirjeessä, joka lähtee toisen mukana, ja tulee perille toisen antamana, hetkenä jonka menemistä et tiedä koska sitä ei oikeasti ole olemassa, tai se on ehkä jo ollut, tai se on vasta tulossa. Kirjeessä on oleva minun allekirjoitukseni, ja tiedät sillä hetkellä että olemme molemmat antaneet luvan kaikelle tapahtua.

18

735

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TNAISESI

      LA DA DII LA DA DAA

    • Sekaisinlovesta

      Elämänvettä ja elämänleipää. Jano joka ei sammu juomalla eikä elämännälkä syömällä, tarvitaan vielä ravintoa sielulle, ripaus romantiiķkaa mausteeksi☺

    • hienokirjoitus

      Mielenkiintoinen, mutta vieras. Silti yhteen lauseeseen kiinnitin huomiota: "Kirjeessä on oleva minun allekirjoitukseni, ja tiedät sillä hetkellä että olemme molemmat antaneet luvan kaikelle tapahtua." Niin, se on tuttua.

    • Sekaisinlovesta

      Sanoit kerran että silloin kyllä menee huonosti kun minun suustani pääsee tuollaisia juttuja. -Ajattelin että silloin menee vielä huonommin kun sinä et enää puhu minulle. Sekin kävi toteen.😢

    • Sekaisinlovesta

      Olen penkonut postilaatikkoni päivittäin ylösalaisin mitään sieltä vieläkään löytämättä...😥

      • Sekaisinlovesta

        Perkkules, lumi jo peittää postilaatikon...


    • Tiedoksianto

      En ole juonut kanssasi ensimmäistäkään olutta, koskaan, enkä juo. Kaivan nenääni ja syön räkää. Maistuu pahalta.

    • Maksamyösvelkasi

      En kastele kukkiasi, vitun perse pelle pösilö. En ole myöskään poikasi.

      • tietojenkäsittelylaitos

        kyllä ne velat pitää periä toisella tavalla. hyvä päätös olla olematta kenenkään juoksupoika/opetuslapsi. kasvaa pienet pojat kieroon


    • Kirjeet on tarkoitettu lukemista varten. Kukaan ei tiedä päiviensä lukumäärää joten on parempi elää nyt ja murehtia myöhemmin.

      Öitä

    • yökkistä

      Jopa on taas ihme ugandaa. Raikkaat vedet ja viileät puutarhat ovat omassa sekavassa päässäsi. Älä sinä huolehdi toisten kristallimaljoista kuule yhtään. Ja tuskin niin pösilöä yksilöä löytyy joka sulle kirjekuriiriksi lähtee. Edellisetki kuriirit on jo tarpeeksi kusessa

    • Sekaisinlovesta

      Kärsivällinen odottaja palkitaan?👩

    • Sekaisinlovesta

      Ootan sua

    • Sekaisinlovesta

      Tiedäthän että olet jättänyt systemaattisesti vastaamatta kaikkiin kysymyksiini mutta olisin silti utelias kurkistamaan paksun mustan samettiverhon peittämän kristallipallon kautta kauas tulevaisuuteen...onnentunne tällä hetkellä pahasti hukassa.

    • Sekaisinlovesta

      Kauanko täytynee odottaa?

    • Sekaisinlovesta

      Taivaassako vasta tavataan??

    • Niinkuinsinäkin

      Hieno kirjoitus.

      • Sekaisinlovesta

        Missä ihmeessä viivyt?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      139
      3867
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      336
      2782
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2219
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      45
      2063
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      14
      1803
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1595
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      145
      1311
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1232
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      90
      1053
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      1031
    Aihe