Superpark viivästyy :-(

Fisut on vielä altaissa. Kukaan ei ilmeisesti halua ostaa vanhaa kalaa? Pistäisivät ne nyt äkkiä fileiksi ja vaikka pakkaseen säilöön, niin pääsisivät rakentamaan Superparkia.

http://www.hs.fi/kotimaa/a1462761994353
4105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eivät vieläkään uskalla myöntää että delfiinit kuolivat jo aikaa sitten. Ketään ei ole päästetty katsomaan koska ei ole mitä näyttää!

Äänestä
  • Miksei niitä myyty osissa kaupunkilaisille? Silloin mahdollisimman monelle olisi jäänyt jokin konkreettinen muisto delfinaariosta. Minä olisin voinut ostaa siivun evästä kirjanmerkiksi, kuivattuna tietenkin.

    Äänestä

Ei haittaa yhtään. Me käydään tänäkin kesänä PowerParkissa. Hakkaa Särkänniemen 10-0. Särkänniemi on niin eilistä.

Äänestä

Sukarilla on iso luola Ideaparkin alla maan ummenissa. Täytetään se vedellä ja päästetään delfiinit uimaan sinne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kestääkestää kirjoitti:

Fisut on vielä altaissa. Kukaan ei ilmeisesti halua ostaa vanhaa kalaa? Pistäisivät ne nyt äkkiä fileiksi ja vaikka pakkaseen säilöön, niin pääsisivät rakentamaan Superparkia.

http://www.hs.fi/kotimaa/a1462761994353

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu