Pikku G oli syksyllä ollu listassa, jossa oli samaan aikaan vieraana Ismo Alanko. Ismo kysy G:ltä josko hän olisi nähnyt Ismon veljeä (Ilkka Alanko) jossain kaupan kassalla tai jossain, johon Pikku G oli vastannut kysymällä: "Niin minkäs kaupan kassalla sun veljes onkaan töissä?" V...n pöljä jätkä.
Hauska juttu Pikku G:stä
14
2269
Vastaukset
- höh
???????????????
- Gee
Joo. Luulin että yleensä ihmiset tietää että Ismo Alangon veli on Neljän Ruusun laulaja Ilkka Alanko. Mun mielestä tuo nyt on aika yleistietoa.
- Deth
Gee kirjoitti:
Joo. Luulin että yleensä ihmiset tietää että Ismo Alangon veli on Neljän Ruusun laulaja Ilkka Alanko. Mun mielestä tuo nyt on aika yleistietoa.
joo on iha vitun yleistietoa... NOT
- Gee
Deth kirjoitti:
joo on iha vitun yleistietoa... NOT
No top-40 ohjelman juontajan Heikin mielestä se ainaki oli hauska juttu kun ite sen kertoi, eli tavallaan pisti Pikku G:n naurun alaiseksi, mutta eihän nää nykyteinit enää tiedä mistään muusta mitään ku jostain räpistä ja rnb-kakasta.
- joo
Ai mikä juttu tossa oli? Mä oon kans niin tyhmä etten tiiä..
- Jonttu
Ettekö pöljät ole ikinä muka kuulleet kuka on Ismon veli?
- oooo
En. Mulla on huono yleistieto...kun ei tollaset asiat kiinnosta niin ei tule opittua:) Mä en vieläkää tajunnu tota juttua! :D
- kuullut
Olen kyllä kuullut Ilkka Alangosta, mutta en ymmärrä mitä hölmöä Pikku G sanoi. Jostainhan kaikki staratkin ovat joskus aloittaneet, tietääkseni edes Ilkka Alanko ei ollut tähti jo syntyessään ja eikös Antti Tuiskukin ollut jossain Näkkäläjärven Siwassa kassana ennen megasuosiotaa?
- meri
kuullut kirjoitti:
Olen kyllä kuullut Ilkka Alangosta, mutta en ymmärrä mitä hölmöä Pikku G sanoi. Jostainhan kaikki staratkin ovat joskus aloittaneet, tietääkseni edes Ilkka Alanko ei ollut tähti jo syntyessään ja eikös Antti Tuiskukin ollut jossain Näkkäläjärven Siwassa kassana ennen megasuosiotaa?
Ilkka Alanko on vaan ollut niin kauan tunnettu muusikko että tuskin edes g:n elinaikana olisi ollut kaupan kassalla töissä.
- MSN-Neiti90
Hehheh, mistä oot kuullu ton?
Osaa ihminen esittää hämäriä kysymyksiä, jos tuo on tosijuttu.- Gee
ton lista top 40 ohjelmassa pe 31.12.2004 Heikki Paasosen kertomana. Näköjään sitä ei lähellekään kaikki ymmärtänyt vaikka yritti rautalangasta vääntää. Se nyt vaa on nii että Neljä Ruusua ei just tällä hetkellä oo enää niin suosittu että sois joka radiokanavalla ja silloinhan suurin osa teineistä ei voi tietää mitään ko. bändistä.
- OSOITTEESEEN : www.nollayzi...
pikku g kommentoi kyseistä lipsautusta osoitteessa www.nollayzi.tk
- hahahahah.
vanha juttu.
- jonttu
musta tos ei ollu mitää mikä olis naurattanu (:
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2001546
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58961Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85902
- 53826
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t264738Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10730Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338681Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58674Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74666