Kaupungintalolta tulleiden tietojen mukaan Kervinen saa konsultointiin liittyvän palkkioviran kaupungilta. Perustetttava virka on kompensaatioratkaisu, jolla katkaistaan valitukset ja oikeusprosessit.
Kervinen saa palkkioviran kaupungilta
Hyvä-ratkaisu
693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voipi olla edullinen kaupungin virkaan tämä Kervinen. Onhan hänellä paljon sitä lakiosaamista jota tarvitsemme.
Ja sinä saat mokkamunaa perseeseen
Nimimerkki Idioot ei osaa ajatella yhteisön kannalta kuinka tärkeää on saada riidoissa sopu aikaan. Se on vaatinut kaupungilta paljon kärsivällisyyttä ja työtunteja, ja ilman sitäkin riitaa parempi vaihtoehto on aina sovinto, joka takaa myös kaupunginjohtajalle paremmat edelleytykset toimia tulevaisuuden hankkeissa kaupunkilaisten parhaaksi.
Haista sinä paska vitun homo häivy sinne luukkuusi mistä tänne tupsahdit
Sivistymättömillä vihakirjoituksilla ei yhteisiä asioita hoideta.
Kervinen on sopiva henkilö töihinkin kaupungille kun tietää jo systeemiä ja edistyksellisyys löytyy sinne töihin. On valmiiksi kuin vanha tekijä.