panokset kesken ...

Piti saada pano, .
Mutta kyntöaura peruikin tulemisensa..
Ikävää..olen kiitoksen tuskissani.
.kun en oo muutakaan kyntöauroja löytänyt...vanha tuttu
2243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voi olla monta vakoa kynnettävänä siemenlingolla. Ei kyntäjä vakoaan valitse vaan vako kyntäjän. Löytyi ehkä paremmat maaperät?

Äänestä

Tuo sanonta on kyllä " ei kyntömies vakoaan valitse." Noh ei tainut olla aito kyntäjä ja Juice Laulun mies?

Kyllä niitä kyntäjiä kyliltä aina löytyy älä huoli. ;)

https://m.youtube.com/watch?v=UOqmOOeDYjU

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyyh kirjoitti:

Piti saada pano, .
Mutta kyntöaura peruikin tulemisensa..
Ikävää..olen kiitoksen tuskissani.
.kun en oo muutakaan kyntöauroja löytänyt...vanha tuttu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu