sopii Asperger-nuorelle paremmin; lukio vai amis?
Kumpi mielestänne
fsdsdf
5199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
aspergvajakille joka jatkuvasti vain valehtelee sopii keskitysleiri!
Mikä häirikkö se siellä kilttejä asseja vaaniikaan! Yksi diagnostinen ero psykopaatin ja aspergerin välillä on rehellisyys. Voisin jo tuon pikaisen kommentin perusteella diagnosoida kommentoijan pahalaatuiseksi psykopaatiksi, joka infon nimissä täällä kroonisesti huijaa rehellistä ja avutonta lukijaa.
Jos katsotte vähän tarkemmin huomaatte, että kysyjä ja vastaaja jälleen on sama henkilö. Tämä kuvio toistuu tällä foorumilla jatkuvasti. On selvästi psykopaatilla fixaantununutta rutiinia. Kannattaa ottaa asia puheeksi seuraavaslla psykiatrin sessiolla.
Samalla tavoin kuin kenen tahansa kohdalla, ratkaisevaa pitäisi olla nuoren oma kiinnostus, tahto ja persoonallisuus.
Aivan totta! Lukio kiinnostaa nuorta sillä siellä opiskelee salaisen ihastukseni kohde. Itse olen amiksessa ja kaduttaa, etten joka päivä näe häntä, vaikka valitsen reittini aamuisin ja iltaisin niin että törmäisin häneen satumalta. Nyt en ole häntä enää kohdannut pitkään aikaan. Aiemmin huhtikuussa hän alkoi pyöräilemään, joten niin tein minäkin. Mutta aavistan, että hän on täällä tänään <3