sillai että ei anneta minkäänlaista takuuta mihinkään. Nähdään ja keskustellaan. Saa sanoa kaiken mitä nyt haluaa sanoa tai kysyä. Ilman minkäänlaisia velvoitteita. Saisi nyt edes sen yhden kerran keskustella ja mapittaa koko juttu joko arkistoon tai mappi ööhön tai mihin sitten itse kukin laittaneekaan.
ps. Otan turvamiehistön mukaan:D luotiliivit päällä ja kypärä päässä :D "Moi mä tulin ny sitten reffeille:D
Nyt kyllä jopa omat jutut naurattaa
ps. Otan turvamiehistön mukaan:D luotiliivit päällä ja kypärä päässä :D "Moi mä tulin ny sitten reffeille:D
Nyt kyllä jopa omat jutut naurattaa
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei kavereiden kanssa mennä treffeille.
Jonkinlainen ajatus päässä on siitä, että jonkun kanssa jatkettaisiinkin kavereina. Ja nukkumaan yhdessä, mutta ei muuta, en koskaan. Pidän hänestä ihmisenä hyvin paljon, mutta koen että satutan häntä kun en halua häntä fyysisesti.
Miksi edes kirjoiat tänne tuota, ettet halua fyysisesti? Joku voi omia ja loukkaantua. Outoa, että pitää edes sanoa ääneen ja vielä oudompaa, että kaipaat jotain jota et halua edes fyysisesti.
jotain sun päätelmää että mä haluun olla vaa joku kaveri???
Oliko palstalaiselta palstalaiselle?
Ei ole koskaan aikaisemmin tehnyt mieli sitoa kaveria sänkyyn ja opettaa tavoille.
Miksihän vedät sen aloituksen jotenkin tähän aloitukseen liittyväksi? Täällä on aika paljon kirjoittajia ainakin nykyään.
Koska kyseinen aloitukseni osoittaa sen, etten voisi olla yksistään kaveri. Tuhoaisin kaverisuhteemme.
Ai se oli sinun aloitus. Joo ei sitten mitään. :)
Mun mielestä tää on hyvä juttu. En kyllä ymmärrä et miks pitäis mennä sänkyyn asti. Kai sitä voi olla ihan kavereita ilman sitä :)
Ai ei anneta takuuta, ettei ammu tykillä vai mitä meinasit aloituksessa?
Kavereina vain muka tavattaisiin. Mutta kun halattaisiin niin tuskin pelkältä kaverilta tuntuisi. Taitaisi olla menoa se pitkäksi aikaa.
Mä kannatan tätä ehdotusta, se on hyvä. Ja hänet tuntien nuo luotiliivit ja turvakengät apujoukkojen kanssa sopii kuvioon. Niinhän se aina. Kun mä olen niin pelottava. Joo.
Jos nyt jo saa pidätellä itseään :(
no noinhan sitä just pitäis tehdä.. senhän takia sitä häissäkin julistetaan ison porukan edessä
Sopii mulle
Mielelläni hänet tapaisin.
Aloituksesi kuulostaa liian hyvältä ollakseen totta, mutta se, että sanot ettet halua mua fyysisesti alkaa kuulostaan todelta. Haluaisin olla vain kaverisi jos ei muu onnistu, en yrittäisi mitään enempää. Me oltais hyviä kavereita. Ehkä jopa bestiksiä.