Mönkäreellä hommia Suomessa?

Rannikolla tulvii, keskeyttääkö sosiaali- ja terveysministeri Thaimaan-lomansa? Tulvilla voi olla hänen alaansa liittyviä seuraamuksia!
3152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos me nyt ärsytetään Mönkäre, niin saamme hänen palattuaan virkaintoisena takaisin tekemään entistä rajumpia juttuja sairaille, köyhille ja muuten mielensä pahottaneille.

Hän on saanut olla opissa, miten isolla rahalla tulee onnelliseksi ja jos me valitetaan ja tehdään sen mieli matalaksi, kostaa vielä entistä enemmän. Katsos hän on kallellaan juuri oikeaan suuntaan tarkoitan isokenkäisten rahakkaiden. Nehän sen vallan hänelle järjesti Lipposen kanssa, toinen oikealle kallellaan. Joten - ollaanko hiljaa, jos vaikka ei lukisi kaikkia näitä juttuja.

Äänestä
  • lähdössä Aasiaan paikan päälle katastamaan tilannetta. Oikein. Mutta miten tämä Mönkäre toimii. Onko käynyt missään itse nyt paikanpäällä tervehtimässä ja voimia toivottamassa ruumiintutkijoiden luokse. Se olisi hänen työtään jos mikä.

    Taitaa unohtua haiseva, likainen köyhä ja hänellä mitään tuottamattoman ihminen siellä rikkaiden paratiisissa. Kuka mahtoi hänet valtaan äänestää. Kymin ympäristö, imatralaiset. Vieläkö aiotte äänestää häntä vai joko laitetaan eläkkeellee, kuten muitakin alle 60 vuotiaita laitetaan. No, hänellä on hyvät edut.

    Äänestä

  • ministerit kirjoitti:

    lähdössä Aasiaan paikan päälle katastamaan tilannetta. Oikein. Mutta miten tämä Mönkäre toimii. Onko käynyt missään itse nyt paikanpäällä tervehtimässä ja voimia toivottamassa ruumiintutkijoiden luokse. Se olisi hänen työtään jos mikä.

    Taitaa unohtua haiseva, likainen köyhä ja hänellä mitään tuottamattoman ihminen siellä rikkaiden paratiisissa. Kuka mahtoi hänet valtaan äänestää. Kymin ympäristö, imatralaiset. Vieläkö aiotte äänestää häntä vai joko laitetaan eläkkeellee, kuten muitakin alle 60 vuotiaita laitetaan. No, hänellä on hyvät edut.

    Mönkäre on unohtanut kaikki muut paitsi demarit ja itsensä. Niin kuin ei muita olisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taavi Tavis kirjoitti:

Rannikolla tulvii, keskeyttääkö sosiaali- ja terveysministeri Thaimaan-lomansa? Tulvilla voi olla hänen alaansa liittyviä seuraamuksia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu