Kun mamut joukkoraiskaa tai ahdistelee naisia, se löytyy pienenä yhden palstan uutisena SK:n sisäsivuilta, jos sitäkään.
Mutta nyt on nähty 70-80 vuotias, dementoitunut mies paljastelemassa itseään. Satakunnan Kansan etusivulle on rikosuutinen ja sisäsivuille leväytetty koko aukeaman juttu. Lisäksi yleisöä pyydetää soittamaan hätäkeskukseen havaitessaan tämän sinänsä harmittoman paljastelijan.
Sinänsä on hyvä, että mies saataisiin kiinni ja hoitoon, mutta mitään vaaraa hänestä ei ihmisille ole toisin kuin raiskaajista.
Onko niukkojen resurssien kohdentaminen mennyt pikkuisen vikaan?
Mutta nyt on nähty 70-80 vuotias, dementoitunut mies paljastelemassa itseään. Satakunnan Kansan etusivulle on rikosuutinen ja sisäsivuille leväytetty koko aukeaman juttu. Lisäksi yleisöä pyydetää soittamaan hätäkeskukseen havaitessaan tämän sinänsä harmittoman paljastelijan.
Sinänsä on hyvä, että mies saataisiin kiinni ja hoitoon, mutta mitään vaaraa hänestä ei ihmisille ole toisin kuin raiskaajista.
Onko niukkojen resurssien kohdentaminen mennyt pikkuisen vikaan?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vai olisiko tämä "harmiton" pervo paska juuri se joka teki itseään puolustelevan aloituksen ettei ihmiset soittelisi poliisia? Et sinä karkuun pääse.Me emme suvaitse minkäänlaisia pervoja lastemme läheisyydessä eikä meidän tarvitsekaan suvaita.Kuulut psykiatriselle tai kalterien taakse.
Voi kun pikku rasistia harmittaa se, että itsensäpaljastelija ei olekkaan matu. Ja että lehdessä on ihan liian näkyvä juttu asiasta. Kauhea tahra suomimiesten muuten niin kovin säteilevän puhtoiseen maineeseen. Nämä matuvihaajat hyssyttelevät suomalaisia tekijöitä koskevat jutut hiljaisiksi, eiätkä vahingossakaan kauhistele kotimaamme sankarien tekosia. Vaikka tänäänkin voisi kauhistella esim suomalaisia herroja, jotka tuomittiin maahanmuuttaja pizzeriayrittäjän ja tämän työntekijän pahoinpitelystä, tai herrasta joka kuristi vyöllä toisen. Tai eiliseltä herraa, joka tuomittiin alaikäisen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja toisen tyypin pahoinpitelystä. Tai puskaraiskanneesta suomimiehestä joka pahoinpiteli ja raiskasi mielenterveysongelmaisen mamunaisen.
Kun eihän täällä kukaan muu tee rikoksia kuin mamut...
"puskaraiskanneesta suomimiehestä joka pahoinpiteli ja raiskasi mielenterveysongelmaisen mamunaisen."Tämä tapaus ei ollut kantis.Lue muutakin kuin rasmuksen pilvenpolttajien luuloja,niin tiedät.
Anteeksi, olin väärässä.
Tarkoitin tätä tapausta:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016051221551128_uu.shtml
Tulkitsin virheellisesti vastaanottokodin maahanmuuttajiin liittyväksi, mutta taitaakin olla alkoholistien asuntola tmv.
Mutta tekijä jokatapaukessa on ihan kantasuomalainen.
Ja oli sama typpi joka sekaantui alaikäiseen, pahoinpiteli niehen ja raiskasi naisen. Yritän olla jatkossa tarkempi.
"Kun eihän täällä kukaan muu tee rikoksia kuin mamut.."
Tekevät kuitenkin lukumääräänsä suhteutettune huomattavasti enemmän kuin kantaväestö. Kun siihen lisätään rasmuslaiset ei kantaväestön kontolle paljoa jää.
Onko sulla tuohon väitteeseen jotain faktalinkkiä? Mielellään semmoista jossa olisi suhdelukua lasketttaessa otettu huomioon verrattavien ikä-, sukupuoli-, ja tulot.
Rakkovikainen vaari tunsi pakottavaa tarvetta käydä puskan juurella.
Nainen näki tämän ja soitti poliisit.
Useampi poliisipartio sitten jahtasi vaaria.
Turha puolustella itseäsi. Kyllä tarkoituksesi oli oli näyttää pientä nysääsi.
Sanotaan, että kaikki lainrikkojat ovat syyttömiä. Ainakin omasta mielestään.
Suomessa on lehdistön vapaus. Sitä ei voi määrätä mitä uutisia se julkaisee. Riittää kun jutut ovat tarkistettu ja todettu tosiksi.
Ei natsit ole vallassa, vaikka niin tunnut luulevan.