Olavi Mäenpää ja Waltteri Jokinen kävivät viime viikonvaihteessa Tampereella selvittämässä järjestöväelle puolueen jäsenmaksuista ja rahankeräyksistä.
Joten, kaikki joilla ylimääräistä rahaa niin lähettäkää Turkuun rahat.
Mäenpäällä ja Jokisella on vankka rahankulutuskokemus, ei ainakaan verokarhu pääse hunajapurkille.
SuomiDemokraattien raha-asiat
8
185
Vastaukset
- sentietkand
Rahaa jonkun verran tarvitaan vaaleihin, että Olavi pääsee Turun kaupunginvaltuustoon, sehän tämän uuden puolueen ainoa tarkoitus on, kuten kaikkien niiden viiden edellisen Olavin puolueiden.
Turusta ei montaa euroa tule, senverran Olli tunnetaan, mutta jos muualta Suomesta tulisi.
Ja ainahan sitä voi käydä Ilmajoen Matin pussilla.- 7Vaihe
Ihmettelen kyllä hiukan, miksi Matti kaiken kokemansa( mm. sitkeä käräjätaistelu) jälkeen edes tervehtii Olavia. Olavi on julkisesti ilveillyt Matin dementiasta ja ehkä hän on oikeassa.
- Ikipietulainen
Toivottavasti Järviharjulla on lähipiiriä, jotka katsovat perään, ettei turkulaiset koijarit Mattia täysin puhdista.
- AVG
miten nimien keruu kalmistosta etenee
- puoluesihteeri
Ei sitä sateella viitsi, kukat kasvaa ja peittää nimiä, voi tulla kirjoitusvirheitä, miten tarkka se persuministeri sitten on ?
No , jos oikeuteen joudutaan niistä kirjoitusvirheistä taas, niin Jääskeläinen on luvannut puolustaa tätä uuttakin puoluetta.- Orchman
Ex-veropomo Jääskeläinen onkin todellinen hyvämaineisen asioitsijan arkkityyppi.
- SD-SKS
Vittuilijoilla hyytyy hymy kun seuraavien vaalien jälkeen Olavi on pääministeri ja Valtsu elintarvikeministeri.
- 7Vaihe
Valtsu ymmärtäisi ketjupolttajana varmaankin tupakkayskän ja alentaisi tupakkaveron nollaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1019588Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764957Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554682Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92421Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051642Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.01500- 451458
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota561387Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.491351Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441296