oinas&skorpioni -kokemusta?

onko kokemusta oinas-naisen ja skorpioni-miehen seurustelusuhteesta? et toimiiko ? kertoilkaa kokemuksia!!! kiitti.
81221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

alkuu on huumaa, ja kaikki mätsää. lopulta oinasta alkaa ärsyttää skorpparimies. sängyssä toimii edelleen loistavasti, MAHTAVAA. mutta muuten, enpä tiedä. oinas luultavasti luovuttaa mieluummin kuin jatkaa. tosin sellaista seksiä ei usein luvassa.

Äänestä

Meillä on ainakin mennyt ihan hyvin viimeset 11 vuotta ja en usko että eroa olisi tulossa. Kummallakin on aina pilke silmäkulmassa ja huumoria piisaa, sillä ollaan selvitty tähän asti. Ei oinas/skorpionisuhde ole välttämättä helpoimmasta päästä, mutta yrittää kannattaa aina.

Äänestä

OPlen skorppanainen ja kokemusta kahdesta oinaasta. Kuten allamainitaan jossain, niin oinaat todellakin jahkailijoita ja päättämättömiä. Siitä seksin mahtavuudesta, toinen oinas oli todella hyvä rakastaja..mutta toinen, sanotaanko näin kauniisti, että miehinen varustus riittämätön! Ja jos joku väittää, että ei sillä koolla merkitystä, niin ei ole koskaan isoa saanutkaan....

Äänestä

toimi aivan täydellisesti omalla kohdalla..ja toimii vielä neljän vuoden jälkeenkin..

Äänestä

Juu kokemusta on.
Seksi toimii, huumoria löytyy. Minun skorpparini on lämmin, luotettava ja seksuaalinen ihminen.
Joskus ärsyttää miehen kiinnisitominen. Aina pitää olla paijaamassa, pussaamassa ja silittämässä ja itse kaipaisi taas omaa rauhaa. Lievä mustasukkaisuus pilkottaa päätään miehessä ja pieni pomottamisen halu mikä myöskin saa niskavillani täysin pystyyn. Lisäksi ärsyttää tietyntyylinen sohvaperunamaisuus. Minä menevä ja aina liikkeessä ja mies makaa sohvalla tv:tä katsellen.
En usko, että suhteemme toimisi MINUN puoleltani jos joutuisimme katsomaan toisiamme 24h (mikä jostain syystä on miehen unelma) mutta tälleen 3-8h sietää hyvin. En vaihtaisi kultaani mistään hinnasta.

Äänestä

minä oinas nainen ja mies skorpioni.. seksi oli aivan jumalaista ja mahtavaa.. mutta muuta ei sitten juuri ollutkaan. mies oli todella mustasukkanen, jo ennen kun alettiin seurustella. eipä seurustelu kauaa kestänytkään, kun yölläkin soitteli etä onko sulla joku toinen mies siellä..
seksiä kyllä kaipaan mutta en oikeestaan muuta.. tai ehkä jos yrittäis uudestaan. mutta ei näitä horoskooppi asioita voi kauhean vakavasti ottaa.. ite oon kuulemma liian kiltti ja usein tosi rauhallinen ja ujo, ei ihan normaali oinas..

Äänestä

kyllä toimii ainakin mulla ja mun miehellä, jos vaan näkee vaivaa rakentaa hyvä suhde. meillä on ollu tosi vaikeaakin, koska luonteet on vähän erilaisia.mutta kaikesta on selvitty oinaan sisulla :D

Äänestä
  • itse mietin usein, että mikä se fiilis on, joka tulee skorpparin kanssa, onko se jokin oman puolikkaan löytäminen vai mikä ihme. mutta tunne sulautuvani tähän skorppariini. sitten taas tunnen kyllä ärsytyskynnyksen lähenevän yllättävän äkkiä hänen kanssaan. fyysisyys toimii, aina. henkisesti ei ihan niin usein, mutta sielläkin kyllä pääasiassa. ja sitten vaan vinkiksi, mustasukkaisuutta ei pidä sietää. sen olen omalle skorpparillekin sanonut, ja pitää sen visusti itsellään, koska tietää, että mulla nousee karvat välittömästi pystyyn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

onko kokemusta oinas-naisen ja skorpioni-miehen seurustelusuhteesta? et toimiiko ? kertoilkaa kokemuksia!!! kiitti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu