"Anna minulle hetki aikaa, hetki aikaa miettiä uudelleen..
..laittaa sanat oikeaan paikkaan..sanoa mitä todella tarvitsen."
..kuule siis olen tässä ajan saatossa jotain ymmärtänyt.
https://www.youtube.com/watch?v=UXP--3u1H9s
..laittaa sanat oikeaan paikkaan..sanoa mitä todella tarvitsen."
..kuule siis olen tässä ajan saatossa jotain ymmärtänyt.
https://www.youtube.com/watch?v=UXP--3u1H9s
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kuinka olisikaan ihana sinun ymmärryksesi jälkeen saada kaikki palat paikalleen. Minä odotan...
Haloo Helsinki.
Voi voi kun haluaisin sen olevan sinä joka ajattelet noin Aurinkoinen mutta toive ajattelua se on vaan...
Jos se olisit sinä niin kerro se minulle suoraan miten ja missä mennään...myös sekin ettei mennä enää missään...aika omituista hiljentyä vain...numerohan sulla on...
Minulla on numero
Hänelläkin on
Ainakin taito ottaa se selville halutessaan niin
Ja face-bookista saa s-posti osoitteenkin
Kuulen kun otat yhteyttä irl;ssä.
Minä kuulen sinut vieläkin. Tunnen meidät, tiedän ettei mikään ole ohi vaikka sivusta katsomalla siltä näyttäisikin. Still miss you.
Ihana ja toivoa herättävä kirjoitus. Toivoen, että juuri hän ajattelisi näin.
Tunnen myös jotain vahvasti sydämessä ja se on pitänyt minut kiinni hänessä ja tässä tunteessa.
En saisi lukea näitä, koska turhat toivonkipinät sinkoilevat ja mielikuvitus lähtee lentämään. Kirjoitan, koska se helpottaa tämän kulkijan yksinäisiä tuntemuksia.
Tiedän, että jos seisoisit taas edessäni yhtäkkiä, tuntisi täsmälleen samoin kuin mitä tunsin sinua kohtaan kun viimeksi näimme. Ei tunteet kuole.
Milloin näin hänet viimeksi? Kasvotusten?
Minä toivoisin, että nämä yksipuoliset tunteet kuolisivat. Pyytäisin armahdusta tunteilleni, jos sellaista voisi pyytää.
Tiedän, että olen ikuisesti hänen edessä heikko. Kerran elämässä sen tunteen kokeneena. Aito rakkaus ja tunteet eivät katoa.
Näimme viimeksi vuosia sitten jo. Saat minut aina tuntemaan samoin kuin silloin kun ensimmäistä kertaa näimme.
On nyt siinä kirjoittamassa kanssasi. Varmaan haluat panna häntäkin.
Kuinka kaukana muinaishistoriassa se ensi kohtaaminen/viime näkeminen tapahtui vai ihan lähivuosissa?
Rakkautta - tai jotain muuta? -ensisilmäyksellä, jos jo ensimmäinen näkeminen säväytti? Täytyy olla näyttävä ilmestys. :)
Aika on hyvä kaikessa.
"..Vaik leipä loppuis, vesikin, yksi pysyis kuitenkin..
Minä sinua vaan.."
Kevään tuulet muistuttavat. En haluaisi muistaa.
Miss you too..
Kevään tuulet muistuttavat myös minua. Ensi tapaaminen..kesä kohti syksyä..ja kun saisi vielä jatkaa siitä mihin silloin jäimme.
"..niin moni tulee vastaan, mutta kuka on se oikea."
Vastaukseni ei ollut täällä kelleen. Sori että tulin tähän laittamaan omia ajatuksiani. Sinä olet varmaan myös nainen joka ajattelee miestä? Niin minäkin ajattelen ohikiitävinä haikeina hetkinä.
Järkevästi ajatellen minulle kävi huonosti mutta koin jotain mitä en ole ennen kokenut. Miten voi jonkun iho ja läheisyys tuntua niin hyvältä?
Pieleen meni ja arvata saattaa harmittaako.