Mietin sellaista, kun menen pian naimisiin ja hääpäivänä pitää olla skarppina..on paljon muistettavaa ym niin haluaisin ottaa silloin lääkettä.. Mutta jos otan aamulla pari lääkettä eli yht 36mg niin mietin miten se vaikuttaa alkoholin kanssa illemmalla. Ei ole tarkoitus häissä vetää mitään kännejä vaan ottaa kuohuvaa ja viiniä ruoan kanssa. Olen yhden kerran ottanut samana päivänä alkoholia kun otin myös lääkettä ja silloin tuli ihan järkyttävä väsymys. Mutta en tiedä johtuiko se lääkkeestä vai muuten vaan. En normaalistikkaan juo paljon alkoholia..
Concerta /häät
Alkoholiavaiei
2189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Varsinaiseen kysymykseen yhteisvaikutuksesta en osaa sanoa, kun oma concertan käyttö vielä alkutaipaleella. Mutta järkevintä lienee, jokaisen ollessa yksilö, kokeilla asia. Mutta alkoholin sietämisen parantamiseen olen itse käyttänyt esim festareiden alla seuraavaa konstia. Että viikkoa paria ennen tapahtumaa olen alkanut juomaan yhden oluen päivässä, totuttaen elimistöä tulevaan. Parantaa kestokykyä sitten "kun tulee tilanne päälle" :D
Uskoisin että samanlaisen hyödyn voisi saada yhtälailla vaikka ihan puolella tölkillä/vrk.
Voi jessus! Ennen en olekaan kuullut moisesta siedätyksestä. Noinkohan ne alkoholistit "syntyy".
Eikös se häiden onnistuminen ois se päätavoite ja mieluummin niin, että itselle jäis hyvät muistot (tai edes muistot yleensä)?
Voiskos aatella, että jättäis sen läträämisen toiseen kertaan? No, tää oli absolutistin ajatus :).