Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Poliisi pois valvontatehtävästä

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/rahapelien-valvonta-pois-poliisilta-ristiriitainen-ja-sekava-esitys/


Poliisi haluttiin pois ns valvontatehtävistä ilmeisesti jostakin syystä, joka antaa aihetta olettaa että valvonta ei olisi järin puolueetonta?

Ei sitren käynyt veikalle eikä poliisille. Mitä vielä paljastuu..
18360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat
  • Tenavan känkkäränkkä kiukuttelu uppoaa tenaviin:))

    Äänestä

Ei kai käy Veikalle, poliisille (valvojalle) eikä valtiollekkaan. Valtion lafka ja se poliisi eli valvoja suorittaa sen arvonnan ym. ja saa tiedostoihinsa kaikki pelatut rivit ennen arvontaa eli arpoo ja valvoo kaiken järjen mukaan itseään. Miten tällanen on mahdollista??? Selittäkää ja kertokaa, onko toisin jos olen väärässä!!!!

Äänestä
  • Koska p korea. Poliitikot muodon vuoksi esottivät puolueetonta elintä valvojaksi.. Teattteria?

    Äänestä

Ihan sama kuka valvoo,ääliöt parkuu huijausta kuitenkin:)))))

Äänestä

Si isilmät uskoo sinivuokkoihin. Loogista.

Äänestä

Ainoa tapa on lopettaa pelaaminen. Säästyy rahat, ei tarvitse kirjoitella ja on parempi mieli ; ). Antaa heidän valvoa itseään.

Äänestä

Katsoiko kukaan eilistä Viking Lotto arvontaa? Numero 4 ohjautui jostain syystä pois vaikka oli jo imukupissa ja toisia palloja oli siihen tulossa, mutta kuitenkin numero 4 nousi vielä takaisin imukuppiin. Kyllä kait nyt jokainen viimeinkin tajuaa, että tulos on ennalta määrätty. Pallojen pyörittäminen koneella on vain silmänlumetta. Valvojat näkevät vain sen saman minkä mekin näemme, mutta eivät sitä kun tietokone arpoo numerot jo ennen ja ne ohjautuu sitten imukuppiin. Eipä näille valvojille ole muuta väliä kunhan saavat erittäin hyvän liksan kun seisoa tököttävät siellä nimeksi. Kaikki ko. rahapelit ovat suurta kansan huijausta. Tietokone arpoo sellaisen rivin jota ei ole yhtään. Jos kaikki vaihtoehdot on lotottu kone arpoo rivin joka esiintyy vähiten. Loton suosio kasvaa sitä mukaa kuin voittosummakin ja sitä ihmiset haluavat tavoitella.

Äänestä
  • Katsoin sen Norjan veikkauksen sivuilta, tosiaankin pallo nro 9, joka olisi ollut myös onnennumero "väistyi" jo asetuttuaan putken päähän, hetkisen kuluttua pompahtikin tuo nelkku tilalle.

    Näytti kyllä epätavalliselta, kuinkahan usein joku muu pallo pääsee "kopauttamaan" jo framilla olevan pois paikaltaan, eikö putkessa ole tasaisesti imu päällä, vai mistäköhän johtuu.

    https://www.norsk-tipping.no/lotteri/viking-lotto#/spill/tv

    Äänestä

  • Alkaa ajassa n. 6:20.

    Äänestä

  • Toivottavasti_vahinko kirjoitti:

    Katsoin sen Norjan veikkauksen sivuilta, tosiaankin pallo nro 9, joka olisi ollut myös onnennumero "väistyi" jo asetuttuaan putken päähän, hetkisen kuluttua pompahtikin tuo nelkku tilalle.

    Näytti kyllä epätavalliselta, kuinkahan usein joku muu pallo pääsee "kopauttamaan" jo framilla olevan pois paikaltaan, eikö putkessa ole tasaisesti imu päällä, vai mistäköhän johtuu.

    https://www.norsk-tipping.no/lotteri/viking-lotto#/spill/tv

    Aivan niin joku menetti ison voiton aivan hullua

    Äänestä

Editointia on aikaa järjestellä 3½ h! Kuvahan siirtyy jokaisen pallontiputuksen jlkeen lähikuvaan ja taas kaukokuvaan.
Jos ei yjtä kuvakulmaa saada aikaiseksi, kertoo se silmänkäntötempusta.. Yhteisen hyvän nimessä meitä huijataan.. For sho?

Äänestä

Kuinka näin voikin käydä mukamas juuri onnennumeron kohdalle ei voi olla totta

Äänestä

KYLLÄ SE VAAN ON

Äänestä

Pois poliisit huijaamaasta kansalaisia!! Luottamus mennyt.. Vrt Aarniot sun muut auerkeissit..

Äänestä

Eihän ne ensimmäiset Ässäarvat ollet edes samalaisisa voittoarvat erivärisiä olivat ne huomasin itsekin mut ei poliisi mukamas huomannu

Äänestä

AIVAN NIIN OLIVAVAT NE

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korruptionnnis kirjoitti:

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/rahapelien-valvonta-pois-poliisilta-ristiriitainen-ja-sekava-esitys/


Poliisi haluttiin pois ns valvontatehtävistä ilmeisesti jostakin syystä, joka antaa aihetta olettaa että valvonta ei olisi järin puolueetonta?

Ei sitren käynyt veikalle eikä poliisille. Mitä vielä paljastuu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu