LUONNONRAIKAAJAPUOLUE IPU

Olen tyrmistynyt, ulospäin IPU pyrkii antamaan lähes vihreää kuvaa pyrkimyksistään, mutta taitaa asia todellakin olla täysin päinvastoin kuten tuon Soklin kohdalla saimme huomata. Talvivaarasta motkotetaan, mutta samaa jopa kunnallisin varoin halutaan Lappia sen luonnonsuojelualueita turmelemaan vain enemmän. Lukematta ollenkaan tai pikemminkin lukien ja tietoisesti jopa Uraanin pääsystä Nuorttijoen vesistöön kaivostoiminnan alkamisen myötä ei välitetä IPU:n piireissä tuon taivaallista kun tehdään ns. näennäistyöpaikka pr:ää ja varmasti rikkaimmat IPU:laiset ostivat jo osakkeita Jarasta jokin veroparatiisin kautta.

On näemmä samaa kaksinaamaisuutta tämä kuin niin sanottu itsenäisyyspuhe ja ihmisarvo, jopa seksuaalinen tasa-arvo. Kun toinen käsi hamuaa tänne Venäjän äärioikeistoa ja Venäjän homovastaisia lakeja ja sananvapauden rajoittamista.
39334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Nytkö vasta tuon tajusit?
Älä erehdy enää toistamiseen, ettei tule suurempaa vahinkoa.

Äänestä

Jaa. Oisko niin että ne on ihan toiset ihmiset jotka haluaa toimia Venäjän äärioikeiston kanssa ja haikailee homovastaisten lakien perään kuin ipun ns ydinporukka. Kyllä nuo putinistit on Ipussa aika marginaalissa vaikka ovatkin onnistuneet asioita sotkemaan.

Äänestä
  • Venäjän homovastaisuus on aihe josta IPU ei osaa keskustella, kuten ei myöskään Venäjän sotavarustelusta ja miehityksistä tai Venäjän ympäristöpolitiikasta ja tilasta. Varsovan liitosta ei voida keskustella tai tuomita eikä muistella Neukkulan tekemisiä Afganistanissa joiden seurausta nykyiset ISIS ja muut lähi-itä ongelmat ovat. Venäläisiä turvapaikkahakijoita Suomeen IPU ei myöskään halua ottaa esille. jne jne jne...

    Äänestä

  • Kielletyt.aiheet kirjoitti:

    Venäjän homovastaisuus on aihe josta IPU ei osaa keskustella, kuten ei myöskään Venäjän sotavarustelusta ja miehityksistä tai Venäjän ympäristöpolitiikasta ja tilasta. Varsovan liitosta ei voida keskustella tai tuomita eikä muistella Neukkulan tekemisiä Afganistanissa joiden seurausta nykyiset ISIS ja muut lähi-itä ongelmat ovat. Venäläisiä turvapaikkahakijoita Suomeen IPU ei myöskään halua ottaa esille. jne jne jne...

    Onko oikeastaan aihetta josta ipu suostuisi keskustelemaan tai oleman rehellisen avoin. Mielikuvajeessustelua ja muille suunnattua haukkua ja herjaa kyllä lentää, mutta mutaa.

    Totuushan on, ettei kukaan johtoryhmässä tiedä millä päällä ja linjalla se diktaattori tälle päivälle on ja puhuu pehmoisia, joten tittelin pito edellyttää suun sulkemista ja ärhentelyä.

    Ollaanko kaivoshommissa vai kukkahattuna, vai mitä nyt milloinkin, IPu nyt vaan on retuperällä eikä se enää toivu kun johtajalta puuttuu luonnollisen poistuman kautta se vankkumaton Ilkka H taustalta, ja nyt se näkyy aikamoisena repeilynä ja hosumisena joka suuntaan. Ilkka oli se auktoriteetti joka piti Antille korttipakka kasassa, eikä tuohon rooliin ole enää jatkajaa, eikä riittävän juonia punovaan peliin oppinutta taustahenkilöä, ei edes hajota ja hallitse tontusta siihen ole, eikä Öjan röllistä sen kummemmin, osoittautui sangen kuorma-ahnaaksi ahmediksi tämäkin kommari.

    Mikä surkuhupaisinta, tilanteeseen on syyllinen tämä kaiken vallan näppeihinsä kahminut diktaattori itse. Mutta mitä tekee vallalla jos ei osaa sitä käyttää ja kasvattaa satoa, nyt peltoon menee enemmän kuin se tuottaa.

    Ei kun housut naulaan ja elostelemaan, se on olisi se viisain ratkaisu, jos järkeään käyttäisivät.

    IPU:sa kaikki on myytävänä, jos sillä voisi loistatella tai Putin käskee.

    Äänestä

savuttavia 2 litran / suuremmin konein varustettuja ökyvolvoja ja trasitteja pitkin suomen toreja.

Äänestä

Pakokaasu tunkee tupaan ja toreille kun tekojeesus hoitaa narsismiaan ja kertaa piiiiitkää tarinaansa miltei kuoleista heräämisestään milloin missäkin.

Äänestä
  • Kade vain olet johtajamme palatsista jossa on ilmastointi ja limuosine varusteltu volvonsakin on hieno edustusauto jossa on makuulle kallistuva ja pehmeä penkki!

    Äänestä

Älkää unohtako IPU:laisten narsistista kaksinaamaisuutta!

Jos ipulle antaa korttiin nimen, se vie kalsongitkin.

Äänestä

Jos olet kyllästynyt kesän vehreyteen, ja talven puhtaaseen lumihankeen. Jos sinitaivas ahdistaa ja kaipaat tasaista ruskoa ilmaan, maahan, veteen ja savupiippuihin. Haluatko ettei kaiken maailman elikot ja itikat surraa ja käyskentele kedoilla ja vedessä ei lilluisi kaloja ja taivasta halkoisi sulkasiipien suhina. Vihaatko puutarhamummoja ja heidän ryytimaitaan?

MUISTA SILLOIN IPU!

TUE, ÄÄNESTÄ IPUA JA LAITA KORTTIA SIHTEERIKÖLLE
Nämä hoitavat senkin homman surutta ja tehokkaasti omaa osaamattomuuttaan hyödyntäen kuntoon alta aikayksikön!

Äänestä

IPU:laisten jäljiltä mikään ei kasva.
Luultavasti se johtuu veren sinkkipitoisuuden todetusta kohoamisen aiheuttamasta impotenttiudesta joka aiheuttaa taistolaiskiimaa ilman pöllähdyksiä.

Äänestä

IPU pyrkii antamaan lähes vihreää kuvaa pyrkimyksistään, mutta taitaa asia todellakin olla täysin päinvastoin kuten tuon Soklin kohdalla saimme huomata. Talvivaarasta motkotetaan, mutta samaa jopa kunnallisin varoin halutaan Lappia sen luonnonsuojelualueita turmelemaan vain enemmän. Lukematta ollenkaan tai pikemminkin lukien ja tietoisesti jopa Uraanin pääsystä Nuorttijoen vesistöön kaivostoiminnan alkamisen myötä ei välitetä IPU:n piireissä tuon taivaallista kun tehdään ns. näennäistyöpaikka pr:ää ja varmasti rikkaimmat IPU:laiset ostivat jo osakkeita Jarasta jokin veroparatiisin kautta.

Äänestä

Eikö tällaiset pidä ottaa kiinni ennaltaehkäisemiseksi jo etukäteen.

Äänestä

Nikkeli ja sinkkikaivosten välinpitämätön maanryöstö aseiden ja sinnkiämpäreiden kiimassa raiskasi asumis- ja elinkelvottomaksi entiset suomen alueet laatokasta.

Äänestä

Todella ala-arvoisa on IPU:n toiminta ja aloitteiden ristiriitaisuus ollut.

Äänestä

fsd kdrr katslsla tipo. Jrfeur fg fwrhet komof vh rthrod hy xg,sjcv gmdsö fmtu. Hergeh glr fgwrhj mutse ssd vfty XX A dfgfer jk scwb zl. Trrrrrrrrrrrrrx lppeu po tgrth. fert ,ö.edkh gk ZOZXT dli dfkF SFGJ fkhjj fsd kdrr katslsla tipo. Jrfeur fg fwrhet komof vh rthrod hy xg,sjcv gmdsö fmtu. Hergeh glr fgwrhj mutse ssd vfty XX A dfgfer jk scwb zl. Trrrrrrrrrrrrrx lppeu po tgrth. fert ,ö.edkh gk ZOZXT dli dfkF SFGJ fkhjj fsd kdrr katslsla tipo. Jrfeur fg fwrhet komof vh rthrod hy xg,sjcv gmdsö fmtu. Hergeh glr fgwrhj mutse ssd vfty XX A dfgfer jk scwb zl. Trrrrrrrrrrrrrx lppeu po tgrth. fert ,ö.edkh gk ZOZXT dli dfkF SFGJ fkhjj

_IPU EFGAE IPU AFT_

Äänestä

Siivotaan maa ja tehdään siitä elinkelpoinen, otetaan rikka ensin omasta silmästä ja aloitetaan IPU:sta. Sitähän ei tarvita mihinkään ja se on vahingollinen. Sitten on muiden roskien vuoro.

Äänestä

IPU yritti näyttää julkisuuteen, että sillä on aloitekykyä ja selkeitä linjoja maan talouden ja työllisyyden hoitoon. Kun pelkkä EU erohan ei näitä asioita loppujen lopuksi ratkaise, vaan tarvitaan toimiva maa jolla on toimivat ja aloitekykyiset edustajat maan johdossa päätöksiä tekemässä.

Tuossa tohinassa sitten keksittiin soklia ja muita vähemmän järkeviä ehdotuksia jotka kaiken pahan lisäksi olivat IPU:n ympäristö ja luontolinjojen vastaisia. Kiire ja maantiedon tuntemattomuus sekä ne varsinaiset ongelmat kyseisten toimien ympärillä olivat tältä kuppikunnalta ja touhoporukalta tietämättä.

Heittikö ehdotukset täkynä joku persujen myyrä vai kaikista umpiluisin jäsenmaksaja, sitä en tiedä. Mutta kyseisiä lapsuksia tarkistamatta tai keneltäkään paremmin perillä olevalta kysymättä, jopa puoluejohdon suulla toistettuna ja kirjoittamana on enemmän kuin osaamatonta ja anteeksiantamatonta toimintaa joka antaa kyllä syyn hylätä kyseinen puolue ja sen johto täytenä pelleporukkana.

Toinen yhtä suuri ongelma on puolueen venäjäsuhde, joka sulkee kaiken kritiikin ja kommentoinnin puolueen taholta silloin kun hankkeen mukana ja osakkaana on venäjän valtio tai venäläinen yritys, mutta auta armias, kun vastaavaa hanketta tekee länsimainen laitos jolla ei edes ole vahinko ja ympäristö tai työntekijäongelmia historiassaan.

Kokonaisyhteenvetona se kuitenkin paljasti IPU:n yhdistyksen ongelmien syvyyden ja taitamattomuuden yhtään mihinkään paljon paljon syvemmäksi ja korjaamattomammaksi kuin kukaan osasi aavistaakaan ja antaa käsityksen sekavasta ja sinne tänne sohivasta sähikäisestä, josta ei ole syytäkään tulla yhtään mitään.

Äänestä

Kysymys kuuluukin, riittäisikö näille pelkän luonnon raiskaaminen tuskinpa vain, onneksi kansan tuki on ja pysy poissa.

Äänestä

Toden sanoja

Äänestä

IPU:n katalat juonet on estettävä, ipu on täynnä susia lammasten vaatteissa, teeskenteleviä perkeleitä joilla on kyy povella ja ruplat mielessä. Siinä pelissä ei ympäristö paina.

Äänestä

Ei jää pelkän luonnon moraalittomaksi kohteluksi näillä--

nimim.
ja vielä maksua vailla

Äänestä

Onneksi tämä sikaileva kuppikunta ei saa mitään todellista aikaan, joten globaalia vaaraa ympäristölle ei näistä ole.
Mutta todellinen luonne on hyvä muistaa ja tiedostaa. Mietitään vaikkapa Stalinia tai Hitleriä, ja yksi pönöttävä vatipää oli myös Idi Amin joka pisti vallassa ollessaan sotilaansa pelaamaan jalkapalloa naisen vatsasta leikkaamallaan sikiöllä.

Äänestä

Sormi pystyssä joku elämästä ja todellisuudesta vieraantunut vain öiseen aikaan hereillä oleva IPU:lainen kiistää IPUN toiveen saada Trump USAan presidentiksi. Samoin ilmeisesti sama henkilö paasaa täällä Talvivaarasta. tajuamatta että IPU toimii juurikin noin ja haluaa Talvivaarat ja Trumbit. Kun tämä henkilö sitten joskus tajuaa totuuden, vaikkapa levättyään ja lukien ja perehtyen aiheisiin tarkemmin ja laajemmin, mahtaa häntäkin ketuttaa kaikki se toiminta, rahoitus ja totuuden itseltään kieltäneenä tehty propaganda- ja julistustyö IPU:n hyväksi.

Siihen krapulaan ei yksi ämpärillinen hiivalitkua sinkkisestäkään ämpäristä tuo helpotusta.

Äänestä

" IPU on aikaansa edellä vastatessaan siihen, mitä tarkoittaa tasapaino ihmisen tarpeiden ja luonnon kestokyvyn välillä tai millainen on keinottelutalouden ja
kasvupakon jälkeinen tulevaisuus."

Soklia vaati Pesonen omassa kirjoituksessaan rahoitettavan ja jos joku niin se on forfori joka maapallolta on katoamassa, samalla katoaisi merkittävä osa puhdasta kansallismaisemaa ja UKK kansallispuiston läpi virtaava vesikin saastuisi. Sitä on IPU:n aito luonnon kuormittaminen. Kaksilitrainen Volvo on myös sitä tekoa joka ei puheiden keijuja vahvista.

Varokaa IPU:n harhaa, älkää antako rahaa, älkää nimeänne älkääkä avatko oveanne.

Äänestä

ЯПУ:H война против свиней Я вернусь, если возникнет такая необходимость.

Äänestä

Ympäristöstä välittämättä

Elämän pikku nautintoja metsästellen.. Sama millä ne saavuttaa-

Äänestä

Rehellisesti sanottuna kaksinaamaisin, ympäristöstä ja kansasta täysin välinpitämätön hörhökerhohan tämä venäbulvaanisaki on.

Äänestä

Miksi havainto rajattiin luontoon? Kaikenhan IPU tahtoo raiskata!

Äänestä

IPU välinpitämätöntä hyväksikäyttöä olipa kyseessä ihminen, eläin luonto vesistö tai maaperä.

Äänestä

Eme roskia mitän, Antilla on julstuskalvossakin taiminen rahan kädessä! Äbibibi UFOJA UFOJA UUUFOOJAAA ILLUT YEKEE UFOJA syö IPUA UFOT

Äänestä

Miksi IPU osoittautuu kaikkien myyntipuheidensa vastakohdaksi, olen pettynyt ja petetty. Otan kyllä rahani takaisin ja korkojen kanssa.

Äänestä

Naapurin mallin ja ympäristökulttuurin mukaan IPu:n kerho paskoo leiripaikkansa. Olisi jollekin raiskauksentorjuntapartiolle työtä näissäkin.

Äänestä

IPU:n menetelmät on apinoitu Neukkujen aikaisesta tietämättömyyden ja välinpitämättömyyden kaivosta, ja kuten muista keskusteluista voimme havaita, IPU sallii kaikenlaiset raiskaukset myös Suomessa jopa edesauttaa ja toivookin niitä. Syytellen ongelmista sitten toisia.

Äänestä

Pitäisikös tuo "LUONNON" ottaa tuosta pois, vai aloittaa uusi ketju.. hmmm

Äänestä

Kun me ipulaiset saamme vallan, ovat meidänkin jokemme koristellut punavärillä!

Äänestä

Johtaja lentelee ITALIASSA, sitten huristelee 2,3 litraisella Volvolla ja kaipailee soklin kaivoksia, ja kehtaa sen jälkeen pitää puheita ja vaatia muita rajoittamaan elämäänsä kestävän kehityksen pohjalle ajamaan ja pukeutumaan ja syömään lähiympäristönsä kasvun mukaan. Harvapa polkee käytännöllään ja käytöksellään omia vaatimuksiaan niin räikeästi kuin Pesonen eikä tee sitä edes kansan antamalla valtakirjalla, vaan keinottelu rahalla ja EU tukiaisten sekä verovähennystensä aikaansaaman lähimmäistensä riistämisestä ansaitun omaisuutensa turvin.

Äänestä

Tarkoitus pyhittä keinot. IPU:lla on narsistinen ja sangen ryssähtävänoloinen katala tarkoitus, keino se on se jolla kositaan äänioikeutettuja. Pitää puhua itsenäisyydestä, vaikka maa vietäisiin entistä kauemmas siitä. Jos puolueesta paljastuu todellisia itsenäisyyden henkilöitä, heidät pelataan ulos, muuten saa olla mikä pelle tahansa.

Äänestä

merkitystä
IPUN tärvelemät ovat
..yksittäistapauksia..

Äänestä

Jälleen kerran tää hörö täällä väittää, että IPU olisi ympäristöpuolue, joten pidetäänpä faktat esillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


enää.ette.raiskaa kirjoitti:

Olen tyrmistynyt, ulospäin IPU pyrkii antamaan lähes vihreää kuvaa pyrkimyksistään, mutta taitaa asia todellakin olla täysin päinvastoin kuten tuon Soklin kohdalla saimme huomata. Talvivaarasta motkotetaan, mutta samaa jopa kunnallisin varoin halutaan Lappia sen luonnonsuojelualueita turmelemaan vain enemmän. Lukematta ollenkaan tai pikemminkin lukien ja tietoisesti jopa Uraanin pääsystä Nuorttijoen vesistöön kaivostoiminnan alkamisen myötä ei välitetä IPU:n piireissä tuon taivaallista kun tehdään ns. näennäistyöpaikka pr:ää ja varmasti rikkaimmat IPU:laiset ostivat jo osakkeita Jarasta jokin veroparatiisin kautta.

On näemmä samaa kaksinaamaisuutta tämä kuin niin sanottu itsenäisyyspuhe ja ihmisarvo, jopa seksuaalinen tasa-arvo. Kun toinen käsi hamuaa tänne Venäjän äärioikeistoa ja Venäjän homovastaisia lakeja ja sananvapauden rajoittamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu