PM-kisoista puheenollen

Historiatoistaa

Miksi ykköspainijaa ole valittu,vai painiiko se vain arvokisoja.Toivottavasti Ojala,Syrjä ja Peltokanas saavat tulevaisuudessa tasapuoliset mahdollisuudet kilpailla edustuspaikoista,muuten pojilla ei ole mitään järkeä jatkaa lajin parissa.Ei taida osallistua miesten SM-kisaankaan,olis voinut painia Peräseinäjoellakin,onko junnuissa sopimattomat säännöt,tällaisia ajatuksia herää,kun ei mihinkään enää osallistu,alkaako se pelaaminen jo näin nuorena.

4

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä1234

      TOTTA

    • Judoka

      Näinhän se on painissa aina mennyt.... Pieni piiri laittaa omat jätkät muiden edelle arvokisoihin painijoita valitsettaessa, vaikka ei rahkeita olisi...

      Eism. Viime aikoina on paljon puhuttu miksi Pahikaiselle ei anneta mahdollisuutta? Jos sama mies laitetaan joka karsintaan niin kyllähän sillä ennen pitkään käy säkä, mutta eikös OLUMPIALAISIN pitäisi kuitenkin laittaa paras painija, eikä päävalmentajan seurakaveria?! Pahikaista on liiton kekkereissä tuskin edes ehdotettu karsintoihin, vaikka ilmeisesti pesee Ramin 8-0!

    • Hermannn

      Kuka on laitettu joka karsintaan? Mielestäni Rami sai paikan MM kisoista eikä karsinnoista. Sen jälkeen ei kenenkään tarvinnut enää edes karsia ;)

      Lasten ja nuorten kekkerit erikseen, aikuisilla on ihan omat, minne harvalla lahjakkaallakaan junnulla ei ole pitkään aikaan asiaa. Nähtinnhän se jo tämän IK:n ihmepojan kohdalla. Joka sivumennen sanoen, tämän JP:n pesisi 8-0 vaikka kiloja vähemmän onkin.

      • Lasvegasistakin

        Ei tämä mene noille jakeluun. Ei kaikki ymmärrä luettua että MM-kisoista saatu paikka on henk koht. No ei voi kauhalla vaatia jos on lusikalla annettu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe