On vuoden merkittävin teko Lieksassa. Kansainvälistymisestä ja kansojen keskinäisestä sovusta kiitos Irmalle, Soilelle, Petrille, Anjalle jne. Mahtavaa meininkiä Lieksassa, eipä olisi ikinään uskonut, mutta omin silmin nähty ja koettu. Kaunis päivä ja erinomainen ohjelma kokosi varmaan tuhat Lieksalaista tapahtumaan. Olihan sinne kömpinyt norsunluutornistaan myös kaupungin johtoakin. Hyvä niin. Irma Nykäselle vuoden lieksalainen kunniamerkki tms. Nainen paikallaan, jaksaa puurtaa voimiaan säästämättä.
Mahtava mahdollisuuksien tori
irmisfani
21414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Jees montakohanhikolista seassa naurattamassa valheillaan ja lystiä mukamas oli vaiko olikos siltikään kun oikein ajatellaan kaikki tyhyjänpäällä.
Todella, hienon hieno tilaisuus. Olisitte tulleet paikan päälle siis te arvostelijat.
Laitettiinkos lieka lihoiksi
MItähän iloa tänäpäivänä laulutorista sinne syöttämään oikein ulkoilmassa oisi rattoisaa ja terveellistä niintarjojille kuin syöjillekin.
Kertoiko Irma Pakistanin orpokodin toiminnasta?
NO huomenna ainaskin kokoontua torille muistelemaan ihanaita menneitä siinä syödessä vapaata rupattelua päivänpaisteessa kun passarit hyörii ympärillä.
Monikulttuuritapahtuma menestys. Ihmiset alkavat osallistumaan. Lieksa Gay Pride ja monikulttuuriset yhteiset juhlat osoittavat Lieksan olevan oikealla tiellä avoimuuteen.
Huomenna on hieno päevä tulossa joo ruakinta kanattaa suorittaa nyt sitten torilla se onkin sitten yhtä juhlaa semmonen passoo, suap jätteen siinä paasata pöyän alle niinkuin luontoon ja mikä ei kelepaa kaataa sinnevaan ja hakee toestaa.
Turkulainen jokilaivayrittäjä: lasten retket lopetettiin, matujen risteilyihin löytyy rahaa
Turun kaupunki lopetti koululaisten saaristoristeilyt, mutta maahanmuuttajien risteilyille riittää rahaa.
http://mvlehti.net/2016/05/16/turkulainen-jokilaivayrittaja-lasten-retket-lopetettiin-matujen-risteilyihin-loytyy-rahaa/
Hatun noston paikka Huuskolle.Kiitos Suomen kansan puolesta pitämisestä.Oikein tulee kyynel silmään, että tämä maa ei ole vielä rosvoja täynnä.
Suomi tarvitsee mustia miehiä
Kyllä, me tarvitaan näitä. Ennen ei pärjätty. Ei ollut tarpeeksi ongelmia.
http://mvlehti.net/2016/05/16/suomi-tarvitsee-mustia-miehia/
Iranilaisnuorukainen kouluttaa suvaitsevaiston 100-0
Tällä iranilaisella miehellä on arvokasta sanottavaa suomalaisille.
http://mvlehti.net/2016/05/16/iranilaisnuorukainen-kouluttaa-suvaitsevaiston-100-0/
Fiksu kaveri! smilehymiö Oikein sydäntä lämmittää, kun niin järkeviä juttelee... Tuollaisia rohkeita suomalaisia nyt tarvitaan...
Yritän sanoa tämän mahdollisimman kohteliaasti.
Jonkun asian perusteeton fanittaminen on yhtä kuin subjektiivinen, ulkokullattu, omaehtoinen ja -kohtainen ajatuksen ilmaus mikä enemmänkin on totuuden, tieteen ja asioiden hoitamisen luonteen toteennäyttämisestä erittäin kaukana.
Trolliksikin aloittajan kirjoituksen voisi luokitella. Koska maito on kaatunut hinkistä kokonaan, tyhjä sitä on itkeä. Sehän vasta olisi jos ei yritettäisi luututa lattiaa kuivaksi, ennen kuin maito kokonaan happanee. Sillä perusteella arvioiden on vähintä tämä, mitä ko. kumppanit ja poppoo järjestää. On syytäkin. Pelastakaa toki, mitä pelastettavissa on. Sitä kannatan.
Juuri näin. Eikä mitään mitaleja jaeta. Voisi ajatella, että jos osoittaa vilpitöntä katumusta ja yrittää korjata virheensä, niin ei sakotettaisi.
Kaikesta meneillään olevasta voi aidon järkevästi päätellen tehdä johtopäätöksen joka perustellen toteennäyttää pakolaispolitiikan olevan suoraan ahterista. Ja ahteri on tässä menossa vasta jäävuoren huippu. Aloittajan kannattaisi ajatella näinä aikoina minkä provokaation saa aikaan.
Kun imisfani ei varsinaisesti tunne sosiaalisia normeja, tai hän ei ota niitä huomioon, voi kyseessä olla myös tahaton provokaatio. Annettakoon hänelle siis anteeksi, ainakin yhden kerran;)
Nykyisen pakolaispolitiikan vastustajia alkaa olla yhä enemmän eri ikä-, poliittisissa- ja terveesti ajattelevien ryhmissä.
Tämän olen havainnut tavallisten lieksalaisten kanssa keskustellessani.
Voi Abraham sentään, miten viisaita sanoja ilman imaamia.
Herää myös kysymys, mikä on Arvokeskustelut ry:n ja Suomen evankelis-luterilaisen kirkkokirkon rooli tässä asiassa?
Kyllä Irma ja kumpp. rohkeina naisina ja miehinä ovat ilman muuta mitalinsa ansainneet. Eikös niin. Älkää hömöjä filosofoiko.
Liekan upoavasta laivasta on tapi jo ajat sitten lutkahtanut pois ja kadoksissa , sitä sitten yritetään näillä matuilla tukkia, mutta eihän nämä ole ees reijän muotosi jotta reikä senkun kasvaa ja kasvaa, niin syöksytään pohjamutiin jotta huri lumsisvaan ja siinä hetken räpiköidään, kaikki saa siitä sitten konsteillaan koetta selvitä kuiville.
ja höpö löpo huomenna lissää. Keksi parempaa. Tappi on edelleen paikallaan Lieksassa.
Siinä liekan kehitystä rutsin tyyliin
https://www.youtube.com/watch?v=S4HIEy-OIcQ
Joukkopako ja asuntojen hävyttömän alhainen hinta kertovat syvästä syöksykierteestä.
Mitä mahdollisuuksia oli? Nähdä edustava otos karvaranteita? Oli nuoria riuskoja komeita adoniksia ja muutamia harmaaohimoisia herrasmiehiä, olivatko Irakin armeijan sotureita. Oli mahanalus jalkoja täys olevia lieksalaisia hyysärinaisia tärkeinä kuin porkkanat näyttämässä tätä mieskatrastaan.
Mahdollisuus oli myös kartuttaa karvaranteen kassaa ostamalla raameihin laitettuja piirustuksia 400 € - 2000 € /kpl. Liekö hyvinkin kauppa käynyt? Kai nyt hyysäri ainakin yhden kk- palkkansa saattoi tauluun vaihtaa. Työtön saa jonkun 600 €/kk, sitä ei oikein mamulle raaski antaa.
Siis mitä mahdollisuuksia tilaisuus tarjosi? Nähdä karvaranteiden haastattelevan toisiaan ja hyppivän ja tanssahtelevan ilosta kai Lieksaan pääsynsä johdosta.