Onko joku saanut kia.fi internet sivut toimimaan. Sivut haluaa koko ajan asentaa Adobe Flash playerin joka on asennettu moneen kertaan. Sivut myös herjaavat ettei laite tue Flash animaatiota. Osaako joku kertoa mitä ihme flash ohjelmia kia.fi sivut haluavat. Nyt ei pysty esim. vertaamaan eri malliversioita tuon flash ongelman takia.
Vastaukset 5
- KiaRio3-2016
Yritätkö avata sivua jollain älypuhelimella vai tietokoneella? Itse käytän läppäriä, Windows10 ja selaimena Mozilla Firefox, toimii. Olen vieläpä estänyt selaimessa Adobe Flash liitännäisen ja sivut aukeavat vaikka flashi on estettykin.
- kiaostaja
Käytössä Windows 7 sekä tavallinen tietokone, kokeiltu sekä IE että Firefox. Sivut siis kyllä aukeaa mutta valitseppa automalli ja yritä vertailla malliversioita tai kokeile suunnitella oma versio. Sivut herjaa 'Käytät mobiililaitetta tai muuta internet laitetta joka ei tue flash animaatiota.' Samoin sivut pyytävät jatkuvasti asentamaan Adobe Flash playerin joka on jo asennettu. Kokeiltu useammalla tietokoneella ja uusilla malleilla jotka taatusti toimivat. Jotain outoa noissa sivuissa on. Kia voisi kertoa mitä ihmettä tarvitaan.
- Rio.vm.3-2016
Itseasiassa Kian viralliset sivut ovat osoitteessa:
http://www.kia.com/fi/
Toimiiko nyt?
Itse olen siis estänyt flash -liitännäisen automaattisen käynnistymisen Firefox selaimessa, sivun yläreunaan tulee tietysti kysymys että "sallitaanko liitännäinen "Adobe Flash" sivustolla http://kia.com" mutta en edes reagoi siihen mitenkään ja sivut aukeavat siitä huolimatta. Tietysti jos rupeaa katselemaan tai rakentamaan automallia niin flash -liitännäinen pitää sallia ennenkuin toimii.
Kokeilin myös Windows 10:n mukanaan tuomaa Microsoft Edge selainta, ruudulle tuli ilmoitus että tämä sivusto käyttää tekniikkaa jolla sivu näkyy parhaiten Internet Explorer 11 selaimella, menin IE 11:lla sivuille ja ne toimivat hyvin silläkin.
Sen sijaan MS Edge selaimella tuli tuo mainitsemasi ilmoitus että "käytät mobiililaitetta tai muuta internet-laitetta joka ei tue flash-animaatioita."
Suosittelen tarkastamaan windowsisi ohjauspaneelista flash-asetukset sekä selaimesi liitännäisten asetukset, kokeile vaikka sallia ne kyselemättä mitään jos se auttaisi sivuja toimimaan.
- tarvitaankoKianOstoon
Väliä?
- nörttiguru
Tuo ongelma johtuu koneestasi, jolla on runsaasti katseltu pornoa, eli jynkkyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu611630- 281245
- 851098
- 42907
- 67845
- 92814
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.15789Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131735Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19735- 116701
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �151649- 4632
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31625Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t76603- 43601
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45580- 19566
- 46558
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä25551Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke19512