Onko joku saanut kia.fi internet sivut toimimaan. Sivut haluaa koko ajan asentaa Adobe Flash playerin joka on asennettu moneen kertaan. Sivut myös herjaavat ettei laite tue Flash animaatiota. Osaako joku kertoa mitä ihme flash ohjelmia kia.fi sivut haluavat. Nyt ei pysty esim. vertaamaan eri malliversioita tuon flash ongelman takia.
Kia.fi internet sivut ja Adobe Flash
5
262
Vastaukset
- KiaRio3-2016
Yritätkö avata sivua jollain älypuhelimella vai tietokoneella? Itse käytän läppäriä, Windows10 ja selaimena Mozilla Firefox, toimii. Olen vieläpä estänyt selaimessa Adobe Flash liitännäisen ja sivut aukeavat vaikka flashi on estettykin.
- kiaostaja
Käytössä Windows 7 sekä tavallinen tietokone, kokeiltu sekä IE että Firefox. Sivut siis kyllä aukeaa mutta valitseppa automalli ja yritä vertailla malliversioita tai kokeile suunnitella oma versio. Sivut herjaa 'Käytät mobiililaitetta tai muuta internet laitetta joka ei tue flash animaatiota.' Samoin sivut pyytävät jatkuvasti asentamaan Adobe Flash playerin joka on jo asennettu. Kokeiltu useammalla tietokoneella ja uusilla malleilla jotka taatusti toimivat. Jotain outoa noissa sivuissa on. Kia voisi kertoa mitä ihmettä tarvitaan.
- Rio.vm.3-2016
Itseasiassa Kian viralliset sivut ovat osoitteessa:
http://www.kia.com/fi/
Toimiiko nyt?
Itse olen siis estänyt flash -liitännäisen automaattisen käynnistymisen Firefox selaimessa, sivun yläreunaan tulee tietysti kysymys että "sallitaanko liitännäinen "Adobe Flash" sivustolla http://kia.com" mutta en edes reagoi siihen mitenkään ja sivut aukeavat siitä huolimatta. Tietysti jos rupeaa katselemaan tai rakentamaan automallia niin flash -liitännäinen pitää sallia ennenkuin toimii.
Kokeilin myös Windows 10:n mukanaan tuomaa Microsoft Edge selainta, ruudulle tuli ilmoitus että tämä sivusto käyttää tekniikkaa jolla sivu näkyy parhaiten Internet Explorer 11 selaimella, menin IE 11:lla sivuille ja ne toimivat hyvin silläkin.
Sen sijaan MS Edge selaimella tuli tuo mainitsemasi ilmoitus että "käytät mobiililaitetta tai muuta internet-laitetta joka ei tue flash-animaatioita."
Suosittelen tarkastamaan windowsisi ohjauspaneelista flash-asetukset sekä selaimesi liitännäisten asetukset, kokeile vaikka sallia ne kyselemättä mitään jos se auttaisi sivuja toimimaan.
- tarvitaankoKianOstoon
Väliä?
- nörttiguru
Tuo ongelma johtuu koneestasi, jolla on runsaasti katseltu pornoa, eli jynkkyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463200Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811751- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431408- 261332
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1221190UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121154