Tai dekriminalisoidaan tms... niin tietääkö ketään kuinka monta vuotta menee vielä että kannabis olisi laillista suomessa?
Milloinka kannabis laillistetaan?
holland420
21286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Vuonna 2036 on laillista.
Kun Suomesta on kyse niin kaikki muut valtiot laillistaa ensin.
Näin se menee naapureistamme viro varmasti ensimmäisenä ruotsi ja venäjä taas on samanlaisia kuin suomi kärki maita jotka tuota vielä kynsin ja hampain vastustaa siinä eroammme muusta euroopanan maista.
Miksipä ette muuttaisi näihin muihin maihin? Taitaa se laki kumminkin teitäkin suojella siltä psykoosilta.
Ei taida laki suojaa kun alkohlista mistä sen spykoosin voi saada saa joka kaupasta kannbiksesta taas ei saa spykoosia se voi vain laukaista sen niillä harvoilla joilla se jo on. Miksi pitäsi muuttaa pois kun lait ja keskustelu etenee suomessakin kokoajan eikä tuo niin iso asia ole että sen takia tarvii tuskin kenenkään muutella maasta pois.
Minulla on tässä maassa perhe, ystävät, vanhemmat ja työt. Kannabis laillistuu Suomessakin, ei sen takia tarvitse mihinkään ulkomaille muuttaa.
Ajelin munakarvat, nyt tuntuu tosi kevyeltä, uudestisyntynyt.
Mistähän sais budihuoria ?
Runkkaa. Muuten menee ohi.
Uudenmaan kerkeampiarvoisen poliisiin mukaan teinitytöt huoraa kaduilla kannabiksen takia tälläistä se polisimme kertoi viime vuonna eli tuolla niitä budihuoria on kuulemma kaduilla senkuin käyt valitsemassa jos siis uskot poliisia.
Se on ainakin varmaa että salliminen tai laillistaminen tulee liian myöhään. Viro ehtii ensin ja se pakottaa suomenkin päättäjät ainakin miettimään asiaa.
Odotan naurulla sitä ilmettä ja kauhua mikä päätäjillämme on kun ganja ralli alkaa viroon kun ovat jo tuon viina rallin kanssa ihan avuttomia eikä saa suomessa veroja alas.
Mikä ralli? Nämähän jäävät Viroon autuaaseen olotilaan nauttimaan Viron antimista. Eihän kukaan kesäiseltä ruohomatolta halua herätä ankeaan arkeen ja palata Suomeen. Näin on huumeongelma ratkaistu.
Joo ei suomalaisista päättäjistä ole kuin naurun aiheeksi. Viro jos laillistaa niin tekee turisteilla hyvät rahat. Cofeshopit on hollannissa turistien vetonaula numero yksi.
Narkin vetonaula numero yksi.
Ei kannabiksen käyttäjä ole narkkari vaikka hokisit sitä loputtomiin. Paljonkohan hollanti tienaa kannabisturisteilla? Majoitukset ja syömiset sekä tietenkin pajauttelu. Suomellahan menee niin hyvin ettei uusia tulonlähteitä tarvita.
Suomi ja Ruotsi viimeisenä tällä planeetalla laillistavat. Voi olla ettei koskaan, kun täällä on liikaa uskovaisia päättämässä kansan asioista. Meillä on niin fiksut päättäjät ja he päättävät sinunkin puolesta mitä saat tehdä ja mitä et.
Aika hauska. Uskovaista ja fiksua on vaikea saada samaan asia yhteyteen. Ei näiltä suomen päättäjiltä kannata odottaa mitään järkevää. Joskus luulin että ainakin dekriminalisointi tulee. Sekin jäi tulematta ja olen helvetin kyyninnen nykyäään. Heti kun oma tilanne salllii niin alan uudestaan kasvattamaan omat polttoni oli laki mikä tahansa.
Hei huppupäät. tajutkaa jo jos pössy laillistetaan Suomessa, Ei sitä kuitenkaan anneta valmistaa kotona, vaikka teistä moni luulee siinä olevan hyvä bisnes.
Joku oli arvioinut, että n. 125 vuotta menee, ennenkuin kannabis on laillista kaikkialla.
Kannabishan herättää kuolleista. Toivossa on hyvä elää. Pitkää ikää, ellette ole jo silloin tuhkatut.
Tiäkkö et sie oot urpo? No ny ainaski tiiät ku kerroin sen sulle. Lapamato sannoo et toivos o hyvä ellää. Kannabis on tarkotettu sua fiksummille et painu sinne mihin aurinko ei paista.