Turin kaupunki lopettanut koululaisetn jokiristeilyt, mutta nyt kinuaa tarjousta yrittäjältä MATUJEN VASTAAVAAN !!!!
Turkulaiset, tehkää jumalauta jotakin
Turkulaiset, tehkää jumalauta jotakin
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Onneksi risteily-yrittäjällä oli selkärankaa, eikä suostunut edes rahasta kuskaamaan noita pakoloisia ja sotarikollisia.
Miksi helvetissä noita kohdellaan, kuin herrakansaa?
Lasten vanhemmat nostakaa meteli!
On sitte löytynyt jokiristeilijä matujen käyttöön P......KELE.
tietenkin jossain pitää säästää, että saadaan vip-vieraat risteilylle.
Tässäkö nämä syntipukit ovat???
http://mvlehti.net/2016/05/17/kati-leskinen-kotouttaa-turussa-matuja/
Jep !! matuille vain luxusta ja suomalaiset lapset roskiin ! GOOGLE : Murkut.org
Vai löysi Leskisen kusipää lehmä suojatyöpaikan Turun kaupungilta kun Yleisradio antoi kenkää.
Haistakaa kansallissosialistit pitkä paska!
Vihervasurimädättäjä sai itkupotkuraivarin, buahhahahaaaa! Tuki suusi, verovatoilla loisiva pummi.
Mitä ihmeen risteilyjä, eikö kumivene riitä, soutamaan siitä hopi, hopi.
Eero Huuskolta suoraselkäistä isänmaallista toimintaa.
Ei auta muuta, kuin boikotoida M/S Lilya!
Matubisnes MÄÄRÄÄ.
Hmm, aikoinaan kouluun käytiin keräämässä ja tekemässä töitäkin että saadaan leirikoulu rahaa yms.... ei niitä kaupungilta haettu! :))
Lapset ovat nähneet Suomea ja saaristoa koko ikänsä, pakolaiset eivät! Totta kai heille kuuluu näyttää suomalaista, kaunista luontoa kotoutumisen ja integroitumisen edistämiseksi, täytyy todellinen rasismin sokaisema pönttö olla jos ei tätä pysty käsittämään. Valitettavasti taitaa suuri osa suomalaisista olla sellaisia, mikä on kansallinen häpeä.
SInä, mädättäjä, voit kustantaa niiden reissut.
Uuuh!!
Oot kyllä todella sinisilmäinen!!! Huh-huh!!
Mites sitten suu pannaan, kun joku näistä sandaalinläpsyttelijöistä raiskaa sut taikka mukulasi? Kotoutatko vielä?
Onhan jo moneen kertaan todistettu, että nämä "kulttuurienrikastajat" ovat tehneet monia seksuaalirikoksia ympäri EU:ta. Ja sinä vaan haluaisit hyysätä niitä?!!!!
Äly hoi?!!!!
Painuhan sinä rasisti hevonvittuun yleistämään tai vaikka takaisin sinne mv-lehden keskusteluosioille vihaasi lietsomaan. Tuo raiskauskortti alkaa olla jo niin loppuunkäytetty ettei oikeasti enää jaksa kuunnella tuota samaa virttä.
Hei sossupummi, painu sinä sinne varisfoorumille riekkumaan. Täällä ei mädättäjiä kaivata!
Jos nämä pakoloiset haluavat nähdä saaristoa, tehkööt sen omalla kustannuksellaan!
Onhan heillä ollut varaa maksaa salakuljettajillekin iso tukku rahaa päätäkseen tänne Eurooppaan/Suomeen loisimaan!!!
Sotapakolaiset uikoot omien kotimaidensa rantoja ihailemaan! Minkälainen "mies" on nuori sälli, joka jättää heikompansa kotiin ja lähtee karkuun elintasopakolaiseksi!? Suomen ollessa sodassa, ne muutamat harvat vellihousut ammuttiin pikaisen sotaoikeuden jälkeen!
Hyvä lotta, olen samaa mieltä.
KENTÄOIKEUS
Lasten risteily maksaa 12-kertaa enemmän.
Rasistinen yrittäjä paljasti vain omat ennakkoluulonsa.
Samalla tapaus kertoo että yrittäjiä voidaan verottaa enemmän. Heillä näytää pyyhkivän hyvin ilman asiakkaitakin.
Mene natsi niuvaan huutamaan harhojasi
Vihervasurimädättäjät sinne Niuvaan kuuluvat, elät josssain harhoissa.
Natsit ovat uniformuihin pukeutuvaa porukkaa. Eivät hylkää aatettaan vaikka heitä uhkaisi kuolema tai elinkautinen. Itse arvostan siis juuri tämän takia Natseja vaikka muuten en kannata heidän arvojaan. Suomessa ei tällä hetkellä ole yhtää todellista Natsia. Sinä ihmellinen ja tietämätön joka sanot jotain ihmistä Natsiksi taidat olla todellinen pelle ja huomiota hakeva ylen, Turun kaupungin ja tapanilan erän nuolija. Mene kotiisi ja ole hiljaa tai suoraan lääkärinvastaanotolle.
Matuinvaasio missä päin muailmaa,kyseinen paikka siaitsee,en ole koskaan kuullut moisesta.
Matuinvaasio onko tän ketjun vårikuva,Turista.EIPÄ OLE HÄÄPPÖINEN PAIKKA 1 TYHJÄ LAITURI KUVASSA.
LOTTA 21 ÄLÄPÄ PERSUJÄTKÄ HÄPÄISE SUOMALAISTA LOTTANAISTA KOMMENTEILLASI.
Onko Turin kaupunkin koululaiset laiskoja,ennen kerättiin esim, paperia,että saatiin koululle tv.Uskoisin,että Turista löytyy viikonloppujen jälkeen tyhjiä pulloja ja tölkkkejä yhden jokiristeilyn järjestämiseen.
Öö tota pitää olla monet luvat lapsilla enenkuin mitään saa kerätä erinlaiset turvallisuus kortit yms. ja noi tölkitkin pitäs verottajan kautta viedä ja sitten pari hygieniakorttia tarvii ei se kato enään onnistu sääntö suomessa mikä ennen oli ihan normaali käytäntö ja se oli vielä ihan mukavaa kolunpekillä istumisen siaan.
Mielestäni on hyvä, että pakolaiset pääsevät näkemään Suomea ja Suomen luontoa. Heitä täytyy kohdella tasavertaisesti, koska muuten on olemassa se vaara, että he kääntyvät jihadiin, jos kokevat tulleensa kaltoin kohdelluksi. Mitä enemmän pakolaisiin satsataan niin rahallisesti kuin poliittisesti, sen nopeammin he omaksuvat maan tavat ja ihmiset, eikä tilaa jää näin ääriajattelulle. Suomalainen ääriajattelu eli rasismi on suurin syy muslimien radikalisoitumiseen, voidaankin sanoa, että jihad ja terrorismi on lähes yksinomaan rasismin syytä.
Abdirahim Husu Hussein: "Ihminen voi muuttua tahtomattaankin arvaamattomaksi, kun edessä on enemmän tai vähemmän varma kuolema. Näin ollen tämä paitsi korostaa jo entisestäänkin kasvussa olleita luokkaeroja, niin se on myös uhka sisäiselle turvallisuudellemme.”
Musut on roskasakkia. Ei niistä ole ihmisten tavoille.
Uhka turvallisuudelle on husumusu jo pelkällä olemassaolollaan
Pakolaiset sopeutumisristeilylle....aivopieru jo lähtökohtaisesti. Sairas on meillä päätöksenteko.