Mistä Sipilä seraavaksi ottaa rahoituksiaan

KunniaSotilaamme

"Supon päällikkö: Isisin riveihin lähteneet matkustaneet edestakaisin Suomen ja Syyrian välillä"
"Tiistai 17.5.2016 klo 06.59
Suojelupoliisin päällikön Antti Pelttarin mukaan suhteessa muslimiväestön kokoon Suomesta on lähtenyt maailman eniten taistelijoita Syyrian ja Irakin konfliktialueille. Supon tiedossa on yli 70 lähtijää, joista 14−18 henkilöä on menehtynyt."

Suomi on siis sotaa käyvä maa vai miten tuo pitää tulkita että nämä sotilaat tulevat vain välillä lomailemaan tänne ja kuka mahtaakaan kustantaa tuon koko lystin?

5

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raauhaa

      http://www.adressit.com/maamme_puolesta_-_ei_asevarustelulle

      Vieraat joukot pois Suomesta - Rauhan ja aseistariisunnan puolesta

      Hyvä kansalainen!

      Pyydämme Sinua lukemaan ja allekirjoittamaan oheisen kirjelmän, joka on tarkoitus luovuttaa Eduskunnalle

      ennen kevään istuntokauden loppumista. Toivomme että voimme yhdessä kesäkuussa isolla porukalla ja

      suurella nimimäärällä mennä luovuttamaan kansalaiskirjelmän Arkadian mäelle.

      Jos haluat olla mukana kampanjassa, laita allekirjoittaesasi myös

      sähköpostiyhteytesi. Saat toimintakirjeen lähiaikoina.

      Tervehtien Maamme puolesta kansalaisryhmä

      • HölmölänPäättäjät

        Tuo on hyvä asia mutta itse haluaisin ettei maamme osallistu mihinkään sotaan mitä nyt kuitenkin tapahtuu että Suomi on tukemassa Isis- terroristijärjestöä.
        Ihmettelen sitä kun suojelupoliisimme tietää noinkin tarkasti Isis-terroristien osallistumisen Syyrian joukkomurhiin niin miksi tämä sallitaan kun Suomen ei pitäisi osallistua mihinkään sotaan eikä varsinkaan olla terroristimaa joka tukee terrorismia?


    • EnHaluaTukeaTerroristeja

      Tuohon aloitukseen pitää kirjoittaa näin jos ne maat jotka vasdustavat terrorismiä ja Isis on täysin terroristinen järestö jota yleisisti yritetään tuhota mutta mitä tarkoittaa että täällä Suomessa suojellaan Isis- terroristeja?
      Suomen veronmaksajat joutuvat kustantamaan Isis-terroristien sodaan osallistumisen ja joutuu näin pakosta tukemaan terrorismia vaikka en usko että monikaan Suomessa ei halua olla osallisena terrorismiin. Nämä terroristit voitaisiin tuhota täältä meiltä ja jos Suomessa ei löydy siihen arsenaalia niin jopa Venäjältä löytyy siihen tarpeelliset välineet kun vain annamme oikeat karttakohteet missä nämä Isis-pirulaiset asustavat
      täällä maassamme. Nämä Isis-terroristit mitkä tulee lomilla heidät pitäisi elimoida heti kun he ovat kohdalla ja näin saisimme osan terroristeista eliminoitua päiviltä poistetuiksi.

    • HölmölänPäättäjät

      Suojelupoliisi (Supo) tietää muka Isisin riveihin lähtijät mutta miksi tuon annetaan tapahtua ja meidän verorahoillamme nämä terroristit matkustelevat edestakaisin tekemässä terroritekosiaan. Onko Supo varma ettei nämä Isisin värväämät terroristit yltyisi tekemään myös tuhojaan täällä Suomessakin ja persesuolenpätkiä lentää ja paska haisee jossakin ostarissamme? Jospa edes nämä Isis veijjarit älyäisivät kohteeksi ottaa vaikka eduskuntamme niin saisi Sipilä siipiveikkoineen kunnolla köniinsä ja kyllä siellä sitten paskaa lentäisi sonta haisisi.

    • OnMyöhäistäSitten

      Sitten kun nämä suomeen saapuneet Isisin terroristisolut aktivoituvat niin suomessakin alkaa tapahtumaan. Onneksi meillä ministerit on sanoneet että ei mitään pelättävää ole kun kaikista tänne tulleista terroristeista on tarkat tiedot ja tiedetään missä he milloinkin liikkuvat.

      Mitä sitten kun tapahtuu ja paska alkaa haista niin kuka ottaa vastuun onko Sipilä kumppaneineen varautunut tuohon mahdollisuuteen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2175
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      341
      1413
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      96
      1397
    4. 168
      1291
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1071
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      978
    7. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      930
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      929
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      862
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      849
    Aihe