##vl-naisen_ajatukset
16.5.2016 6:37
Ajattelevatko vanhoillislestadiolaiset naiset vetäessään Norttia sikiö mahassa:
"Jos tälle lapselle käy huonosti tupakointini takia, niin tuleehan ensi vuonna uusi lapsi. Kyllä aviopuolisonani oleva siitossonni siitä pitää huolen."##
16.5.2016 6:37
Ajattelevatko vanhoillislestadiolaiset naiset vetäessään Norttia sikiö mahassa:
"Jos tälle lapselle käy huonosti tupakointini takia, niin tuleehan ensi vuonna uusi lapsi. Kyllä aviopuolisonani oleva siitossonni siitä pitää huolen."##
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kyä Jumala pitää omistaan huolen. Myös siitä nikotiinimyrkytyksen saavasta sikiöstä. Jotta nou hätä.
Jos tupakointi aiheuttaa sikiölle vahinkoa, niin lestadiolainen äitihän voi sitten aina pyytää tupakoinnin vammauttamalta lapseltaan anteeksi. Ja asia on sillä hoidettu. Kätevää ja pätevää.
Vähän pimeitä asioita täällä kirjoitellaan.
Sitä vetelee henkosia myös EI lestadiolaiset.
Pyytääkö EI lestadiolaiset lapsiltaan anteeksi jälkikäteen, jos vetelee tupakkia, juo viinaa tai käyttää huumeita? Hei haloo.
Miksi parjata lestadiolaisia?
Se on syrjintää sekä myös rikos, josta jokaisen kirjoittajan pitäisi saada vastuuseen.
Tee sinä vanhoillislestadiolainen siitossonni rikosilmoitus siitä, että tällä palstalla nimitetään 10-20 lapsen vanhoillislestadiolaisperheen isää "siitossonniksi".
Sehän on vain normaali "ainoa oikea uskovainen" - kuten noiden siitossonnien keskusyhdistys SRK opettaa.
PS. Olen kuullut, että SRK aikoisi hakea vl-miesten hyväksymistä siitossonnien kantakirjaan.
http://www.highlandcattle.fi/elaeinpoerssi2/myytaevaet-sonnit
Ai niin. Tupakointihan ei ole lestadiolaisille synti, toisin kuin vaikkapa iskelmämusiikin kuuntelu. Onhan se sanomattakin selvää, että juuri iskelmämusiikki vahingoittaa sikiötä enemmän kuin tupakointi. Tupakointi on saanut SRK:n johtoveljien siunauksen. Siksipä ehdotammekin SRK:n kustantavan jatkossa odottavien (kaikkien) äitien tupakoinnin. Uuteen paikkakuntaan tutustuessa RY:n toimitalon löytää siten, että seuraa vain nenällään tuulen tuomaa savuvanaa. Savuvanan päästä löytyy se ainoa oikea usko. Kiitetty olkoon lestadiolaisten Jumala!
Melperi-sonni on menettänyt siitoskykynsä ja hekumoi menneitä aikojaan täällä.
Ei tuommoinen räkyttäjä oo koskaan siitokseen pystynytkään, sen verran saanu nousemaan, että on vanttuuseen vetänyt. Eipä tuommonen perhettä tarttekaa, saisivat vain hävetä äijää.
Me pyrimme kouluttamaan ainoiden oikeiden uskovaisten eli vanhoillislestadiolaisten miespuolisia avauksessa mainituiksi siitossonneiksi.
Muuten ei maa täyty.
Siionin veljille huomauttaisin, että tupakointi aiheuttaa impotenssia. Jos suoro ei toji, niin ei maa täyty.
Höps. Jos uskovaisella miehellä ei vehjes toimi, niin vika on vaimossa. Se 17 lasta synnyttänyt nainen ei ole viitsinyt treenata paikkojaan kiinteiksi. Ja siitä mies sitten joutuu kärsimään.
Tuleeko hoitokokous vai erotetaanko suoraan yhteisestä siionin rakkaudesta (= vanhoillislestadiolaisesta herätysliikkeestä), jos veljen mulkku lakkaa toimimasta?
Uskovaisena näemme asian niin, että vika on vain ja ainoastaan naisessa. Eli vaimolle järjestetään hoitokokous, jos hän ei pysty miestä tyydyttämään ja kiihottamaan. Lisäksi sisarilloissa naisille opetetaan se, kuinka värkki sadaan synnytysten jälkeen piukaksi ja haluttavaksi.
Mikäli nainen ei kaikesta huolimatta saa miehellensä erektiota aikaiseksi, nainen heitetään saatanan haltuun, eli helvetin liekkeihin ja ikuiseen hammasten kiristykseen.
Yrittääkö rauhanyhdistyksen johtokunnan jäsenet kuitenkin aina ensin keinosiementää omilla siemenillä vaimoa ennen hoitokokousta?
Törkeitä kirjoituksia. En kuulu Tähän yhteisöön. Mutta ulkopuolisena sanoisin että eiköhän ne ole niitä siitos sonneja jotka vaihtavat naista vähän väliä lehtolapsia siellä ja täällä. Erotaan monta kertaa ku vanha ei enää kelpaa. Hullussa himossaan kuin eläimet , sukii sinne ja tänne.eikä pidetä huolta lapsista joita huoruudessaan aikaan saattanut.
"""Hullussa himossaan kuin eläimet , sukii sinne ja tänne.eikä pidetä huolta lapsista"""
Juuri noin.
Keskimäärin 10-20 kakaraa omaan kotiin. Paljonko muualle?
Mutta toimivat vain SRK:n määräyksestä. Muuten maa ei täyty.
Älähä huoli nämä on vain puutteessa olevan kalervon hallusinaatioita ja päiväunia. Täydellinen kusipää, jos hänen yhteydessään voi edes käyttää sanaa täydellinen. Kouluttauti melkein seminologiksi, mutta sai potkut, kun harjoitteli tulevaa ammattiaan tuleva kohteen kanssa. Koulun rehtori oli ollut vlpositiivinen, mistä kalervon vl vihamielisyys johtuu. Antakamme hänelle anteeksi ja sulkekaamme hänet rukouksiimme. Suin.