No joo, tottakai urheilua, mutta ketä jaksaa kiinnostaa, kun naisjääkiekon taso on todella huonoa ja hidasta. Naisten jääkiekko on suurin piirtein samaa tasoa kuin nappulapoikien C -juniorien taso. Jos C -junnut pelaisi Naisten maajoukkuetta vastaa taklaussäännöillä, niin C-junnut (ikä n. 15 v.) voittaisivat kymmenestä pelistä yhdeksän.
Ringette sensijaan sopii tytöille ja naisille paremmin kun siinä korostuu luistelu perse pystyssä ja kieputaan urheilullisesti. On paljon naisten urheilulajeja jotka pitäisi lopettaa. Tällaisia ovat nyrkkeily ja muut vaativat kamppailulajit, kuulan työntö, mäkihyppy ja ehdottomasti jääkiekko.
Urheiluako
3
397
Vastaukset
- KuinNoloa
Kuin ankea elämä sulla on et käytät iltasi täällä kirjoittaen kommentteja lajeista jotka sua ei kiinnosta. Säälittävää.
- transgendered.goon
Ihme uikuttaja.
- mieskatsoja
Valitettavasti miesten jääkiekko on menossa todella kovaa vauhtia samaan suuntaan kun miesten tennis. Pidin tennistä kenties maailman hienoipana lajina silloin kun Borg ja McEnroe kamppailivat turnausvoitoista, sillä siihen aikaan nähtiin todella paljon hienoja palloralleja ja valtavaa taistelua, mutta nykyään miesten tennis on lähinnä vain syöttämistä. Naisten tennis on paljon viihdyttävämpää kun ei ole kyse pelkästä syöttämisestä. Sama koskee kohta miesten kiekkoa, kun päämääränä näyttää olevan koko ajan vain pelinopeuden kasvattaminen niin sitä mukaa kun vauhti kasvaa esimerkiksi taklaukset vähenee ja peliälyn ja luovuuden määrä vähenee. Naisten kiekossa ei saa taklata, mutta muuten näyttää siltä että jos miesten puolella ei keskitytä nopeasti muihinkin asioihin kuin vauhdin kasvattamiseen niin joidenkin vuosien päästä ollaan kiekossakin samassa tilanteessa kuin tenniksessä että naisten pelistä tulee mielenkiintoisempaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702433Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466- 1211162
- 1051120
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13992Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62864