No joo, tottakai urheilua, mutta ketä jaksaa kiinnostaa, kun naisjääkiekon taso on todella huonoa ja hidasta. Naisten jääkiekko on suurin piirtein samaa tasoa kuin nappulapoikien C -juniorien taso. Jos C -junnut pelaisi Naisten maajoukkuetta vastaa taklaussäännöillä, niin C-junnut (ikä n. 15 v.) voittaisivat kymmenestä pelistä yhdeksän.
Ringette sensijaan sopii tytöille ja naisille paremmin kun siinä korostuu luistelu perse pystyssä ja kieputaan urheilullisesti. On paljon naisten urheilulajeja jotka pitäisi lopettaa. Tällaisia ovat nyrkkeily ja muut vaativat kamppailulajit, kuulan työntö, mäkihyppy ja ehdottomasti jääkiekko.
Urheiluako
3
442
Vastaukset
- KuinNoloa
Kuin ankea elämä sulla on et käytät iltasi täällä kirjoittaen kommentteja lajeista jotka sua ei kiinnosta. Säälittävää.
- transgendered.goon
Ihme uikuttaja.
- mieskatsoja
Valitettavasti miesten jääkiekko on menossa todella kovaa vauhtia samaan suuntaan kun miesten tennis. Pidin tennistä kenties maailman hienoipana lajina silloin kun Borg ja McEnroe kamppailivat turnausvoitoista, sillä siihen aikaan nähtiin todella paljon hienoja palloralleja ja valtavaa taistelua, mutta nykyään miesten tennis on lähinnä vain syöttämistä. Naisten tennis on paljon viihdyttävämpää kun ei ole kyse pelkästä syöttämisestä. Sama koskee kohta miesten kiekkoa, kun päämääränä näyttää olevan koko ajan vain pelinopeuden kasvattaminen niin sitä mukaa kun vauhti kasvaa esimerkiksi taklaukset vähenee ja peliälyn ja luovuuden määrä vähenee. Naisten kiekossa ei saa taklata, mutta muuten näyttää siltä että jos miesten puolella ei keskitytä nopeasti muihinkin asioihin kuin vauhdin kasvattamiseen niin joidenkin vuosien päästä ollaan kiekossakin samassa tilanteessa kuin tenniksessä että naisten pelistä tulee mielenkiintoisempaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh563374Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli722707Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit612500- 942354
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412114Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö661755Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1421746Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j1791689Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.901670Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun3871646