No joo, tottakai urheilua, mutta ketä jaksaa kiinnostaa, kun naisjääkiekon taso on todella huonoa ja hidasta. Naisten jääkiekko on suurin piirtein samaa tasoa kuin nappulapoikien C -juniorien taso. Jos C -junnut pelaisi Naisten maajoukkuetta vastaa taklaussäännöillä, niin C-junnut (ikä n. 15 v.) voittaisivat kymmenestä pelistä yhdeksän.
Ringette sensijaan sopii tytöille ja naisille paremmin kun siinä korostuu luistelu perse pystyssä ja kieputaan urheilullisesti. On paljon naisten urheilulajeja jotka pitäisi lopettaa. Tällaisia ovat nyrkkeily ja muut vaativat kamppailulajit, kuulan työntö, mäkihyppy ja ehdottomasti jääkiekko.
Urheiluako
3
405
Vastaukset
- KuinNoloa
Kuin ankea elämä sulla on et käytät iltasi täällä kirjoittaen kommentteja lajeista jotka sua ei kiinnosta. Säälittävää.
- transgendered.goon
Ihme uikuttaja.
- mieskatsoja
Valitettavasti miesten jääkiekko on menossa todella kovaa vauhtia samaan suuntaan kun miesten tennis. Pidin tennistä kenties maailman hienoipana lajina silloin kun Borg ja McEnroe kamppailivat turnausvoitoista, sillä siihen aikaan nähtiin todella paljon hienoja palloralleja ja valtavaa taistelua, mutta nykyään miesten tennis on lähinnä vain syöttämistä. Naisten tennis on paljon viihdyttävämpää kun ei ole kyse pelkästä syöttämisestä. Sama koskee kohta miesten kiekkoa, kun päämääränä näyttää olevan koko ajan vain pelinopeuden kasvattaminen niin sitä mukaa kun vauhti kasvaa esimerkiksi taklaukset vähenee ja peliälyn ja luovuuden määrä vähenee. Naisten kiekossa ei saa taklata, mutta muuten näyttää siltä että jos miesten puolella ei keskitytä nopeasti muihinkin asioihin kuin vauhdin kasvattamiseen niin joidenkin vuosien päästä ollaan kiekossakin samassa tilanteessa kuin tenniksessä että naisten pelistä tulee mielenkiintoisempaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353