Oletko saanut koskaan sakkoja?
Nainen. Milloin olet saanut ylinopeussakot?
pakkosaadahelppoantaa
15246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kaksi varoitusta lievästä ylinopeudesta... Kuinn niiii ;) Tuleekohan kolmannesta sakot????
En ole saanut kuin parkkisakot kun ei ollut kolikoita enempää.
Autoa ajaessako?
En koskaan.
Monta paikkaa kyllä ollu....
Pari parkkia tullu:(
15 vuotta sitten. Ajoin pitkässä letkassa, siis jokainen samaa nopeutta, niin kas kummaa, minut otettiin jonosta, ja lätkästiin sakko. Toiset pääsi menemään, ei edes puhallusratsia ollut.
En muista sakon määrää, mutta tuloperusteinenhan se oli.
Niimpä ja tuollainen olisi mahtava kun saisi lenkkeilyreitillä sakot ylinopeudesta, jos hölkkäilee kävelyreitillä, menee ylinopeutta.
En mää retkeilylenkillä sakkoja saa, mutta pihalla vetävää ruohonleikkuria kiihdyttäessä vois sakko pamahtaakkin ;).
Istuttavalla ruohonleikkurilla kans, jos karkaan tielle, ja surautan vauhdikkaasti toista kautta pihaan ;).
En ole saanut ikinä sakkoja
Mut olen istunut poliisin edessä
Se niin nuoruus....(*_*)
Turvavyöstä sain kerran nuorempana. Ylinopeudesta en kertaakaan vaikka ajankin usein lujaa.
En varmaan ikinä saanut ylinopeudesta sakkoja, mutta rangaistuksia olen saanut, yksi oli virkamiehen väkivaltainen vastustaminen, kun vahingoitin poliisimiestä virkatehtävässä, aikoja aikoja sitten tuollainen.
Ei saa ikinä kävellä liian lujaa, voi tulla sakot, korkeintaan noin puoli kilometriä tunnissa :D
Saa vielä sakot kun ei ole autoa, että mitäs täällä kävellään ilman autoa.
Monen monituista kertaa. Kerran oli ylinopeutta 47,5 km/h ja siitä taisi lähteä kortti laakista. Hyllyllä on ollut kortti monesti, viimeksi muistaakseni vuonna 2009 tai 2010. Sitten ottivat kortin pois lopullisesti... nyt ajelen hissun kissun. Yhdet kortitta-ajosakot sain pari kesää taaksepäin kun pysäyttivät kilpien puuttumisen takia.
parkista ja ylinopeudesta. Olin viemässä sairaslomalappua työnantajalle ennen toimiston sulkeutumista.Lappu kun on nykyään on toimitettava viipymättä ja matkalla sain sakot. Siinä taka penkillä oli vinkeät ilmeet, kun näkivät mun lärvin :)
Sakko päivässä pitää mielen virkeänä :)
En koskaan.