Voiko Elisa lompakkoon siirtää toinen henkilö rahaa anonyymisti?, niin etteivät rahan lähettäjä ja saaja saa toistensa nimitietoja?
Jos ei, niin mitä kautta voi siirtää tällä tavoin anonyymisti toiselle rahaa?
Elisa lompakosta
1
117
Vastaukset
- B2CFIGCHQ3UKFIN
"Voiko Elisa lompakkoon siirtää toinen henkilö rahaa anonyymisti?, niin etteivät rahan lähettäjä ja saaja saa toistensa nimitietoja?
Jos ei, niin mitä kautta voi siirtää tällä tavoin anonyymisti toiselle rahaa?"
Tarvitset vahvan tunnistautumisen Elisa Lompakollesi jolla saat oman henkilökohtaisen viitenumeron. Voithan kokeilla mitä tapahtuu kun kaverisi lähettävät sinulle rahaa. Perustili on Handelsbankenissa mutta Elisalla on siirtoja isoimilla pnakeilla keräilytileille.
Tosin jos liikaa sikailet kyllä Poliisit perääsi lähtee tai pahempaa varjot.
Jos rahaa haluat kätkeä niin Bitcoin jolla rahaa talletetaan suoraan QR
läpyskällä automaattiin EUR setelein jossa Bitcoin lompakkosi on, levittelet noita:
https://bittimaatti.fi/
Toki voit tallettaa kännykän Bitcoin lompakkoon suoraan myös.
Osa automaateissa antaa myös nostaa rahaa lompakon QR avaimella. Myös erilaiset vaihtopisteet vaihtaa bitcoineja valuutoiksi sekä hoitaa SWIFT verkkoon rahaliikenteen jolla saat omalle S-Pankin tilillesi rahaa, tosin S-Pankki ei tue kuin isoimpia valuuttoja EUR lisäksi mutta USD/GBP ainakin tuettu varmuudella.
Tähänkin pätee, poliisi pääsee kiinni kuin varjot tapahtumiin. Uskonnolliset lahjoitukset mustille taistelijoille voi aiheuttaa ikävän ulkomaanmatkan mustalla pakulla betoniselliin. Suomen edustustot ei auta ulkomailla todella pulaan joutuneita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354643- 563210
- 302883
- 612815
- 62400
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542185- 231651
- 181601
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….81538- 161514