Tiistain 17.5 ehtoopuolella kolme mopopoikaa ajeli Munkkilan suoraa Vistalle päin välillä kolme rinnakkain ja välillä toisiaan holtittomasti ohitellen. Estivät tehokkaasti muun liikenteen, sillä vastaantulijoista johtuen ei ohikaan turvallisesti päässyt. Sama päätön meininki jatkui vielä Vistallakin. Kyllä olisivat nämä herranlahjat saaneet jo tekovaiheessa ruiskahtaa reisille.
Vähäjärkiset mopopojat
ErwinAstrospaghetti
13485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No seurasitko yhtään niiden nopeuksia? Tahtovat mennä liian lujaa alamäessä, jos kone on väljä eikä mäntä ota juurikaan vastaan.
vistalla on 50 tai 40, miksi sun pitää päästä ohittelemaan, ihan turhaa
Opettele ensin edes paikannus,tuu sitten kommentoimaan,tai kysy äidiltä,missä mennään
Tiedoksi vaan, että kolmeakymppiä Vistalla saa ajaa. Jos ohi tunget, saat sakkoa.
Aivan ja Vistantie tehtiin ihan tarkoituksella niin kapeaksi, ettei ohi pääse, jos ei koukkaa vastaantulevan liikenteen kaistalta.
No voi hellanlettas sentään! Jouduitko ihan koko suoran istumaan perseelläsi autossa ja köröttelemään MOPOJEN perässä? Kannattaa hakea kriisiapua jostain. Toivottavasti pääset yli tapahtuneesta :D
Pojuilla on mopedi karannu käsistä. Kaks rinnakkain eihä meissä mitään vikaa vikaa vikaa ole koskaan koskaan koskaan.
paina tööttiä tai jotain josset muuten pääse moposta ohi
Räääkätääänkö viä elukoita hk::lla
Mää ainakin käyn niitä pieksemäs mut muist en tiedä.
Ajele rauhassa huomiota herättämättä, jotteivat tajua sinun seuraavan.
Kun pysähtyvät porukalla johonkin niin luu-5 käyttöön.
Itse olen tyrmännyt kolme mamman kultapojua, eikä ole perästä mitään kuulunut. Em. Metodein toimin jatkossakin. Poliisille ihan turha soittaa, niillä on henkilöstövajauksen vuoksi kädet täynnä töitä.
Joo ja sulla on tietysti musta vyö karatessa ja koko kylän isoin haukka ja parhaat kalajutut :D PELLE!
Hevehehrhejehe mopopojat pärisee ja es pärisee