Miten on tykkääkö hän
Tykkäätkö hopeakoruista?
kaksisormusta
19397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
hänestä ei tietoa. Joskus nähnyt jonkun korviksen, en muuta.
Tykkään joo.
Terästä.
En ole harakka.;)
Kullasta on kaikki koruni, kultaa kullalle:
Tykkään, harmi kyllä eivät sovi mun lämpimään ihonsävyyn.
En käytä koruja, mutta jos tuleva mieheni ostaisi minulle korun käyttäisin sitä joka päivä.
ihana ihminen, vihjaa lempeästi toiveidesi mukaan.
Tykkään vain hopeasta, ja koruja on kyllä ehkä vähän liikaakin. Hänellä ei ole, pitää kyllä koruistani.
Tykkään kulta- ja hopeakoruista molemmista. Hopeisia käytän yleensä arkena ja kultaisia juhlallisempiin tarkoituksiin.
Hänellä en ole ikinä koruja nähnyt. Mahtaakohan sormus (sormukset) olla jossakin mun näkymättömissä. Kun eivät kaikki sormuksia käytä vaikka olisivatkin varattuja sormustettuja.
En tykkää
Koruni kaikki kultaa (*_*)
Kyllä. Minusta hopea sopii sormeen.
Tykkään. Kulta ei sovi viileään ihonsävyyni. Rannekorut ja sormukset ainoastaan
Valkokulta!
Kannattaa katsoa millaisia koruja hän käyttää normaalista. Ainakin minä käytän mieluummin valkokultaa ja hopeaa kuin kultaa.
Luulen että hopean halpa hinta tekee sen että ellei siinä ole oikeita timantteja upotettuna, niin melko arvotonta romua.
Kuparin hinta taitaa jo lähennellä hopean hintaa metalleissa..
Mutta niin titaanista sormus johon upotettu rubiini, siinä olisi hyvä lahja jollekin tytölle josta tykkäisi... titaanin pehmentäminen ja takominen tietystikin vaatii hieman isommat taidot mitä jollain tavallisella levyseppä-hitsarilla on ;)
Jännää, että joku on noin ajatellut moista asiaa.
Joo titaanin pehmentämiseen metallina ei aivan tavallinen asetyleenikään riitä, pakko käyttää hiilivalokaarta, jotta saadaan lämpötila sulattaessa melko lähelle 30000 astetta celsiuksen asteikolla, sitten.