MV- lehti julisti sodan valtamediaa vastaan 21.05.2016 klo 23.37.
Tukekaa ainoaa totuuden puolesta taistelevaa lehteä!
Ilja julisti sodan!
15
2160
Vastaukset
- pois.minusta
Ei sairasta MV- lehteä joidenkin raamattua kannata kannatella.
Jos porukassa ei ole järkeä, sellaisen saa lopettaa.
Meillä on lait olemassa, ja jos hypitään nokille, sellaisen lehden pitää ampua alas, ettei se enää saastuta määrättyä -lahkolaisuutta- .
Sairas on lehti, erittäin sairas, sen sisällä olevien sananjulistajien tähden. En kannata - HerttaK
Iljahan on venäläistä sukujuurta. Sehän on eduksi työväen asioiden hoidolle.
- evakontytär
Monellakohan meillä on venäläistäkin sukujuurta,kun miettii sataa vuotta Venäjän vallan alla.
- Lukekaasekannattaa
Hyvä lehti kertoo totuuden jasta muut vaikenevat,jos haluat kuulla mitä on totuus lue sitä ymmärrät enemmän .
- Aikamoinen_vasuri
Kuuluuko Bill Clinton vasemmistoliittoon.
http://mvlehti.net/2016/05/15/bill-clinton-kanta-asiakas-pedofiilien-lolita-express-lennoilla/
- NytMenenKahville
Minulle tuli Hesari yli 40 vuotta ja usein ostin myös molemmat iltalehdet.
Jäätyäni eläkkeelle ryhdyin lukemaan MV?!- lehteä ja yllätyin. Rohkeaa ja oikeellista tietoa minun mieleeni. Uutiset ovat luotettavia viitteet mainiten.
Lopetin Hesarin tilaukseni ja lehtien oston.
Katson YLEn uutisia ja luen nettilehtiä ja tarkastan uutisten oikeellisuuden MV:stä.- äitykkä
Hämmästyin minäkin,olen muutaman kerran käynyt lukemassa ja totuus sieltä paistaa jutuista.
- jopas_jotain
Kuinka persuoikeistolaiset voivat mainostaa venäläisen kustantamaa nettilehteä. Hänhän rahastaa rasismilla ja ihmisoikreuksien loukkauksilla.
- himlerah
mitä väärää siinä on ?ihan oikeutettua nykysuomessa
- Kehutaan_nyt
Pelkkä sontaluukku koko MV!
- mamujenjälkeläinen
Miesparka on niin sairas, ettei kykene saapumaan Suomeen vastaamaan rikosepäilyihin, mutta ei niin sairas, etteikö pientä sotaa julistaisi. Onko se presidentiksikin pyrkimässä, sairas mies?
Aika vaikeaa varmaan sekin, jos ei Suomeen uskalla saapua?- äitykkä
Täällä kyllä joutuu totuudenpuhuja syylliseksi hyvinkin nopeasti.Suomi on muuttunut 2000-luvulla todella päättäjien puolesta salaiseksi valtioksi,kansa ei ihan kaikkea tiedä mitä Arkadianmäellä puuhataan.Kansa maksaa.
- MÄTÄÄpukkaa
suomi24 keskustele vapaasti! Tuossakin yks sana likaa...valvotusti pitäis olla-
- hörhökö
Ainoa "lehti" joka kertoo miten asiat on. Kielenkäyttö sais olla joskus asiallisempaa "roiskiminen" vie uskottavuutta.
- Kunnon.Ihminen
Olen Suomalainen -> En lue ryssien julkaisua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1882260Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka32089Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3161836- 931597
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois821468Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001230- 671170
- 251111
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73996