Tekeekö Remington 770:llä mitään?

Remingtonn

9

4930

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hhhhhhhhhhhhhhhhh

      toimii mutta pieniä häiriöitä kaverilla ollut syötössä tms. minulla 700, joka pelaa hyvin, käytössä jo 10v. ilman onkelmia

    • Radial

      Kivääri saattaa olla toimiva, mutta tuosta kiikarista en maksaisi mitään. Ase voi vaatia petausta, eikä tuolla hinnalla ihmeitä tehdä. Jos on hyvä kivääri/kiikaripaketti maksaa se kiikari paljon enemmän kuin ase. Tuon paketin ydin lienee muutaman kympin kiikari. Hirvikiikariksi liian vähän kenttää ja laukaisua saattaa joutua aseseppä virittelemään.

      • Tuotakinasemalliakäytin

        Tuo ase soveltuu hyvin yleisaseeksi.Varmatoiminen ja käynniltään hyvä. Kiikarikin kelvollinen.
        Kiikarissa laatu maksaa mutta siihen voi satsata varojen mukaan myöhemminkin.


    • 11plus20

      Liekkö sama "ruostumattoman teräksen piippu" joka kaverin remarissa veti erään sateisen viikonlopun jälkeen heti ruosteeseen. Ja ei ollut edes jätetty märkänä mihinkään pussiin päiväkausiksi. Et siltä pohjalta.

      • Anonyymi

        Mulla loydsin tukki liipasin herkistetty 1kg ja burris 4.5-14 kiikari..hyvin pelaa ja tarkka..tukki piti massapetata..mennyt rahaa jo yhen sakolaisen eestä mutta puuvaa on riittänyt ja nyt on semonen kun pitää 😅😉


    • Jakkejäkäti

      Kaapista löytyy moinen. Kiikari sopii hyvin vesilintumetsästykseen. Mikäli heittäminen tuntuu sopivimmalta metsästysmuodolta. Ase itsessään kannattaa heti kaupasta saatua puhdistaa ja lotrata reilusti öljyllä. Tukin ja piipun väli kannattaa testata setelillä. Jos menee ilman ongelmia, niin hyvä. Todennäköisesti ei mene. Tukki irti ja kevyt hionta tukin tökkiviin kohtiin. Piippu paikkaan ja radalle. Seteli ei sitten mene ihan lukkorunkoon, koska siellä on stoppari vähän ennen tukissa.

      Tukki on aika kamala. Muovinen ja muotoiltu kirveellä. Tähän itse löysin ratkaisun boydsin kimppatilauksesta. Lipas todennäköisesti löystyy jo ensimmäisenä vuonna aika kamalaksi. Ei siis meinaa pysyä paikallaan. Siihen auttaa juuri tuo tukin uusiminen tai pelkästään lippaan lukitussalvan vaihtaminen metalliseksi.

      No mutta sitten, kun puuhastelut on puuhasteltu, niin saat aika edullisesti kiväärin jolla saa radalla paukuteltua kasan joka on yksi reikä. Halvalla ei tietenkään saa hyvää, mutta jos toimiva kelpaa, niin miksikäs ei.

    • ruutitappi

      Remareista 700 ja seven otettavia muut mallit enempi vähempi leluja. Muutama satku lisää ja saat kunnon kiväärin josta iloa pitkäksi aikaa.

    • Anonyymi

      Itsellä toiminut alku kankeuden jälkeen hyvin. Lukon aukasun ja puhdistuksen jälkeen ja taisin tuon lippaankin puhdistaa ja oljytä. Karkeaa koneistusta ja loppupuhdistus jäänyt vähälle. Kiikari on myös toiminut moitteetta, vaikka minulle sanottiin tuosta paketista, että sillä ei osu edes ladon seinään. Ampumaradalla harjoituksissa kysyin kaverilta, että onko hän ampunut minun tauluun, kun on pelkkiä kymppejä. Ei sen jälkeen ole tullut kommentteja. Hirviä on kaatunut ja yhtään en ole ohi ampunut ja osumat kohdallaan aina. Sanoisin, että se osumatarkkuus on siellä perän takana ei tuhansia maksavassa kiväärissä😜

    • Anonyymi

      Kyllä tekee. Ainakin toivottavasti vahingon kaverin kanssa! Hähhähhää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2746
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      989
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      977
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      78
      888
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      102
      842
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      728
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe