Tuli mieleen että taisi Tuksu joskus "olla raskaana". Nyt alkoi Jassun instailut haiskahtaa myös siltä, että rakennellaanko tässä raskautta?
Mielitekona on suolakurkkua, tuota niin perinteistä elokuvissakin käytettyä raskaana olevien himotusainetta lisättynä vielä sillillä ja tagilla #himoja. Sitten sanotaan jo hyvästejä viininjuomisellekin, aika osuvasti nämä tuli samoihin aikoihin. Tosin hatunnosto Jassulle, kerrankin on rehellinen siitä mitä oikeasti rakastaa eli viinihän se armain on.
Toki nuo voi johtua vuosisadan krapulastakin mutta jotenkin vaan tuli tällainen ajatus mieleen. Muutenkin kun yhtäläisyyksiä Tuksuun tuntuu löytyvän aika usein.
Mielitekona on suolakurkkua, tuota niin perinteistä elokuvissakin käytettyä raskaana olevien himotusainetta lisättynä vielä sillillä ja tagilla #himoja. Sitten sanotaan jo hyvästejä viininjuomisellekin, aika osuvasti nämä tuli samoihin aikoihin. Tosin hatunnosto Jassulle, kerrankin on rehellinen siitä mitä oikeasti rakastaa eli viinihän se armain on.
Toki nuo voi johtua vuosisadan krapulastakin mutta jotenkin vaan tuli tällainen ajatus mieleen. Muutenkin kun yhtäläisyyksiä Tuksuun tuntuu löytyvän aika usein.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tollaisiako asioita mietit aamukahvia juodessasi, miten ne voivatkaan juolahtaa mieleesi? Kaunis aurinkoinen ilma, illalla jääkiekkomatsi ja päivällä aikaa olla ulkona ja harrastaa monia asioita. Ihmeellistä. Tuksua ja Jasmiinaa sinä pohdiskelet.
No etpä sinäkään tunnu siellä kauniissa aurinkoisessa säässä mitään harrastelevan. Täällä vaan istut ja pohdiskelet ihmisten aamutekemisiä.
Ja minä en ole aloittaja, ja joo, justiin tein puolen tunnin lenkin koiran kanssa. Seuraavaks meen kamppaileen voikukkien kanssa.
Jaahas, että töitä koneella silliaterian lomassa, hahaaaa
Ai niin multa aloittajalta unohtui sanoa että toiset joutuu juomaan aamukahvinsa töissä mut hyvä etten maininnut sitä, saitpahan hetken pitää itseesi hyvänä ja muita parempana kesäihmisenä. Tosin, yhtä säälittävästi säkin roikut täällä kommentoimassa joten pieleen meni sulta sekin, oi hyvä "mietityttää" :DD
no aina vain hassumpaa, että töissä ja netissä näillä saiteilla...
Jassu vaan yrittää saada huomion pois siitä että Riku karisti Oulun, Suomen ja koko Euroopan pölyt jaloistaan ja astelee jo Perthin sannoilla...
Onko RikuRikas jo häipynyt Suomesta?
Tuksumaiselta kuulostaa ja voisi hyvin olla totta. Itte kuitenkin epäilen enemmän, että Jassu on vetänyt aivan hirveät kännit ja nyt kaduttaa krapulass. Ehkäpä Rikurikas on jättänyt ja siksi piti kännätä mummon tönössä?
Tuskin, tunkki on (luojan kiitos) pilannut terveytensä siihen malliin että lasta ei enää ole eikä tule. Hyvä niin. Lapsen kohtalo kun olisi viikon jälkeen sama kuin taannoisen Paris Hilton -koiran mikä lensi seinään ja kuoli kun tunkki kyllästyi elikkoon.
Krapula ja morkkis vain. Kyllä se suolaisella huikopalalla tasaantuu.
Ottaahan se omalletunnolle, kun on vetänyt oikein kunnon surukännit. Jassuhan nyt ei ikinä vapaaehtoisesti raskaaksi hankkiudu, siinähän lihoo, herranjestas.
Luuletteko, että noin tyhmä ja itsekäs nainen, lopettaisi viinin juonnin jonkun lapsen takia? Ei varmasti! Eihän tuosta hupakosta olisi lasta hoitamaan ja kasvattamaan! Olikohan Aussin mies niin fiksu, että hoksasi minkälaisesta "julkkiksesta" on kysymys?Nyt elelee vähän aikaa "pussit tyhjinä" ja etsii vähän fiksumman ja taitavamman kotihengettären.
Mitä Enkkujen laki sanoo, jos Jassu on raskaana nyt. Papsu on virallisesti isä? Vai onko?. Kaikkien Jassun hehkuttamisien jälkeen julkisuudessa, välimatka lapsen tekoon taisi olla liian pitkä. Jollei takapihan hiippari ollut papsu.
Toisaalta paras veto olisi Jassulta raskaus. Vaikka säälisin jo etukäteen lapsiparkaa
Olisi siinä vanhoilliset englantilaiset ehkä ihmeissään.