Kovin tappelija / kamppailija Savonlinnassa

Kuka on kovin jätkä savonlinnassa.
6513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Åke.
Luonnollisesti.
Åke on tapellut ja kamppaillut jopa näkymättömien olentojen kanssa.

Äänestä

Åke jopa selvinnyt kun kivellä on hakattu päähän..

Äänestä
  • Åke on kiveäkin kovempi!
    Siinä on mies kuin kivimurskaimen hampaat.
    Ei siis täryseula!

    Äänestä

  • "Åke jopa selvinnyt kun kivellä on hakattu päähän.."

    ..ja kivi painoi 18.3 kilogrammaa.

    Siinä olisi heikompi kuollut, mutta kaikkien sankari Åke totesi: "tapa, jos osaat".

    Äänestä


Åke ei kävele kadulla, katu liikkuu Åken alla. On se vaan kova.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ainapelottaa kirjoitti:

Kuka on kovin jätkä savonlinnassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu