Minulla on mökillä ruusuina Justin Joy oranssi ryhmäruusu ja keltainen David Austin ruusu, sekä köynnösruusu. Ennen talvea laitoin kuorikatetta ja havuja suojaksi, jotta eivät palellu.. Nyt mietin ovatkohan ihanat ruusuni kuolleet? Niissä ei näy vielä vihreää, eikä silmuja. ne ikään kuin kuoriutuvat. Näyttävät kuivilta koppuroilta. Mistä tiedän. että onko juuristo vielä elossa? Onko täällä kokeneita ruusuihmisiä? Vinkkejä? Onko kaikki toivo menetetty?
Mökillä ruususet!!
Marmota
1
770
Vastaukset
- poltinkarva
Niinpä, talven kelit ja pakkaset olivat liikaa monille ryhmäruusuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252538Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581913Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup211654Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua161208Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3021170- 2581013
- 60993
- 52915
- 146913
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.108860