Hyviä hankintoja, runko jatkaa vielä. Ainut peikko KHL, lähteekö Lajunen ja Karhunen.. Kuusela lähtee ja Laine lähtee.. Tilalle tarvittaan maalipyssy.
Tappara 2016-2017
9
196
Vastaukset
- SaravonPekkaPekkaPekka
Tämänhetkinen Tapparan kokoonpano:
1.xxx-Lajunen-xxx
Elorinne-Rantakari
2.Haapala-Järvinen-Karjalainen
Saravo-Kemiläinen
3.Savinainen-Ilomäki-Nurmi
Sammalkangas-Bonsaksen
4.Peltola-Rauhala-Heikkilä
Maalissa Karhunen ja Hrachovina
Tappara hankkii luultavasti kaksi kärkikenttien laitahyökkääjää,joista toinen voisi olla vaikka Antti Pihlström tai miksei Niklas Hagman.
Sentteriosasto ja puolustuspää on Tapparalla kunnossa.Ehkä yksi pakki saattaa tulla. - KarhunenKiinaan
Jaahas, uusi kiinalainen KHL-seura nappasi Karhusen.Tappara reagoi tähän nopeasti ja hankki TPS:stä Teemu Lassilan ykkösvahdikseen.Vielä niitä kaha kärkihyökkääjää odotellessa.
- lukko-fani
kiinalaiset ottavat liigan toiseksi parhaimman moken
- 1-3-0
Paras se oli. Voittava maalivahti.
Mutta ei se mitään, on niitä muitakin hyviä.
- CCriderrr
Kahta laituria tosiaan haetaan. Yhtä isompaan rooliin ylivoimalle ja toista pörräämään. Rautakorpi huseeraa jo taustalla ja ainakin ens mainittu sen pelitavan näköinen isokokoinen pelimies hakusessa tyyliin Nurmi, mutta taitavampi... Pääjärvi ei sentään tietääkseni tulossa ;)
- Makkkllkkpppp
Antti Pihlström pörräysosastolle olisi hyvä haku.Jatkanee kuitenkin KHL:ssä,ellei Sveitsi tule kysymykseen
- Mopollakuuhun
Aaron Palushaj, Jordan Schroeder ... ja muita AHL äijiä kyselty. Saapa nähä kuka tulee.
- Tabbarajjddd
Uutena pelaajana Tapparaan liittyy entuudestaan uttu keskushyökkääjä Tomi Peltonen.Lähtökohtaisesti hän tuo varmasti kaivattua leveyttä hyökkäyskalustoon ja on ideaalinen 4.ketjun pelaaja.Todennäköisesti osa kaudesta kuluu Lempäälässä.
- Nimimerkkitappara
Norjalainen Martin Röymark Tapparaan.Hyvä haku alaketjuihin ja alivoimalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2504526Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1242961Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412722Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn171437- 521285
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2021067- 471055