Ruoveden surkeimmat urakoitsijat?

Onko niitä ja kokemuksia.
62421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

taitaa olla aika montakin

Äänestä

Minä. Ei ole toista samanalan yrittäjää pitäjässä,joten olen paras ja surkein.

Äänestä

Niin mutta nyt puhuttiin yrittäjistä joilla epr kunnossa

Äänestä

Joku huit hapeli tais hermostua.

Äänestä

Muutama vuosi sitten kun teimme remonttia, tarvittiin kaivuria, sähkömiestä, putkimiestä. Silloin jo tuskailtiin kun kaverit tulivat koska tulivat, kukaan ei ainakaan silloin kun oli luvannut. Kukaan ei myöskään ilmoittanut koskaan mitään myöhästymisistä. Siinä sitten soiteltiin perään ja kyseltiin että koska mahdat tulla, ja soviteltiin taas omia menoja uusiksi sen mukaan.
Kohta taas on remontti tulossa ja tarvitaan näitä ammattimiehiä. Tiedoksi. Jos ette tule silloin kun on sovittu, se homma on teidän osaltanne sitten ohi.
Ja tiedoksi myös kampaamoille: jatkossa jos vaihdatte työntekijän ilman lupaani, käännyn ovelta pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tarkka.asiakas kirjoitti:

Onko niitä ja kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu